21 stycznia 1956 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Tartalia reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 kwietnia 1956 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 kwietnia 1956 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kanclerz reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 września 1956 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Szlachcic reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1957 |
Jacobowsky i pułkownik
Franz Werfel
postać: Salomon reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 marca 1957 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Doktór Lombardi reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 lipca 1957 |
Nowy Don Kiszot czyli Sto Szaleństw
Aleksander Fredro
postać: Wieśniak I reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 października 1957 |
Imiona władzy
Jerzy Broszkiewicz
postać: I Minister reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
31 stycznia 1958 |
Liliom
Ferenc Molnár
postać: Policjant I reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 listopada 1958 |
Stan oblężenia
Albert Camus
postać: Oficer gwardii cywilnej reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 listopada 1958 |
Stan oblężenia
Albert Camus
postać: Wysłannik Dżumy reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1958 |
Porwanie w Tiutiurlistanie
Wojciech Żukrowski
postać: Król Cynamon reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 kwietnia 1959 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Filip Grzegotka reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 czerwca 1959 |
Geniusz sierocy
Maria Dąbrowska
postać: Poseł Zdeterminowany reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 listopada 1959 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Tulius Rotundus reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 lutego 1960 |
Dundo Maroje (Rzymska kurtyzana)
Marin Drżić
postać: Sadi reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 marca 1960 |
Rakieta Alfa 1
Zbigniew Niemczynowski
forma twórczości: role reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Jeden z chóru starców argejskich reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 września 1960 |
Ponad wszystko, najokrutniejszy jest król
Nisim Aloni
postać: Doradca Rechawama reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1960 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Asystent I reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1960 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Uczestnik pogrzebu reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 listopada 1960 |
Trzy pary pantofelków
Irena Prusicka
postać: Osioł Kłapouchy reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1960 |
Radość z odzyskanego śmietnika
Jerzy Krasowski
postać: Fedkowski reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1960 |
Radość z odzyskanego śmietnika
Jerzy Krasowski
postać: Podoficer, Polityk reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 kwietnia 1961 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Bertolt Brecht
postać: Attache reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 czerwca 1961 |
Smok
Eugeniusz Szwarc
postać: Pierwszy mieszczanin reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
2 września 1961 |
Wieczór Trzech Króli lub co chcecie
William Shakespeare
postać: Dworzanin Księcia reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1961 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Dr Dreckenkopf reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 lutego 1962 |
Świętoszek
Molière
postać: Pan Zgoda reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Duch z lewej strony reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Mistrz Ceremonii reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 grudnia 1962 |
Ten, który dotrzymuje słowa
Alfredo Dias Gomes
postać: Hiszpan reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 marca 1963 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Filostrates reżyseria: Zamkow-Słomczyńska Lidia teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1963 |
Androkles i lew
George Bernard Shaw
postać: Lentullus reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 lipca 1963 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Filip reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 października 1963 |
Złota rybka
Władysław Jarema
postać: Król reżyseria: Jarema Władysław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Brak Tożsamości reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 marca 1964 |
Tylko dziewięćdziesiąt dziewięć (z Teresą Iżewską)
Teresa Iżewska, Piotr Paradowski
postać: Dobrolubow reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 maja 1964 |
Śmierć na gruszy
Witold Wandurski
postać: Lekarz reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 lipca 1964 |
Antygona
Sofokles
forma twórczości: role reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 lipca 1964 |
Siedmiu przeciw Tebom
Ajschylos
forma twórczości: role reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Kalwicki reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
30 stycznia 1965 |
Puste pole
Tadeusz Hołuj
postać: Łysy reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 kwietnia 1965 |
Don Kichot
Miguel de Cervantes
postać: Marszałek - Medyk reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 kwietnia 1965 |
Don Kichot
Miguel de Cervantes
postać: Złodziej reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1965 |
Król Agis
Juliusz Słowacki
postać: Mieszczanin II reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 grudnia 1965 |
Misterium Buffo
Włodzimierz Majakowski
postać: Oficer Niemiec reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 maja 1966 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 listopada 1966 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Kułygin reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
12 lutego 1967 |
Antygona
Jean Anouilh
postać: Kreon reżyseria: Pleśniarowicz Jerzy teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
5 stycznia 1968 |
Pan Wokulski
Bolesław Prus
postać: Dr Szuman reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
31 października 1968 |
Fałszywa moneta
Maksym Gorki
postać: Jefimow reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
30 stycznia 1969 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Rycerz Bolesławowy reżyseria: Para Józef teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
30 stycznia 1969 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Śmierć reżyseria: Para Józef teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
14 maja 1969 |
Rocznica mercedesa
Krzysztoń Jerzy
postać: Wichura reżyseria: Dembowski Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
5 listopada 1969 |
Będę mówił tylko prawdę
Danił Al
postać: Robins reżyseria: Para Józef teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
10 maja 1970 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Żyd reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
31 października 1970 |
Drewniaczek
Ludwik Świeżawski
postać: Świerszcz-gaduła reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
15 stycznia 1971 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Aktor II reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Sala im.Księcia Bogusława), Szczecin
|
28 marca 1971 |
Dialogus de Passione abo Żałosna Tragedyja o Męce Jezusa
Anonim
postać: Annas reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
26 września 1971 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Łuka Łukicz Chłopow reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
16 kwietnia 1972 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Brecht Bertolt
postać: Wynędzniały reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
2 lipca 1972 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Dudka reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Sala im.Księcia Bogusława), Szczecin
|
7 października 1972 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Radca Kłaczek Kłaczkowski reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
15 grudnia 1972 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Czyr reżyseria: Monastyrski Piotr teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
28 lutego 1973 |
Śmierć Kopernika
Józef Gruda
postać: Kepler reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
28 lutego 1973 |
Śmierć Kopernika
Józef Gruda
postać: Łukasz Watzenrode reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
13 maja 1973 |
Radcy pana radcy
Bałucki Michał
postać: Służący reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
1 grudnia 1973 |
Don Carlos
Friedrich Schiller
postać: Ojciec Domingo reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
12 lutego 1974 |
Człowiek znikąd
Ignatij Dworiecki
postać: Kolin reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
19 października 1974 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Gibałczewski reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
3 listopada 1974 |
Czerwone pantofelki
Paul Kester
postać: Snogg reżyseria: Wąsowicz Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
1 lutego 1975 |
Dziesięć paradoksów prokuratora Kempnera
Józef Gruda
postać: Gerd von Rundstedt reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
11 listopada 1975 |
Śpiąca Królewna
Borzykowski Michał
postać: Pałeczka reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
20 marca 1976 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Ojciec Prokop reżyseria: Rotnicki Krzysztof teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
6 czerwca 1976 |
Ta mała ziemia
Dżagarow Georgi
postać: Lubo reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
19 listopada 1976 |
Ślub
Witold Gombrowicz
postać: Biskup Pandulf reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
12 marca 1977 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Świadek I reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
25 maja 1977 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Wujek reżyseria: Jeruzal Jan teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
27 lipca 1977 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Król Fezu reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
14 listopada 1977 |
Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna
Ivo Brešan
postać: Mile Paljiz reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr „13 Muz”, Szczecin
|
26 listopada 1977 |
Rzeźnia
Sławomir Mrożek
forma twórczości: role reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
4 lutego 1978 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Skołuba reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
20 stycznia 1979 |
Mistrz Piotr Pathelin
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Krypta, Szczecin
|
12 lipca 1979 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Ryj i Ściana reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
7 listopada 1979 |
Krasnoludki, krasnoludki
Kijonka Tadeusz
postać: Król reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
13 stycznia 1980 |
Czyżby?
Jacek Janczarski
postać: Dziadek reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
27 marca 1980 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Hrabia Respekt reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
19 września 1980 |
Fachowcy
Stefan Friedmann, Jonasz Kofta
postać: Lokator Oporny reżyseria: Gruza Jerzy teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
29 listopada 1980 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Małachowski reżyseria: Chrzanowski Andrzej teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
13 lutego 1981 |
Pluskwa w łaźni
Włodzimierz Majakowski
postać: Optymistenko, Drużba reżyseria: Pur Rahnama Kaveh teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
7 maja 1981 |
Ostatni kongres wybielaczy
Andrzej Kojer
forma twórczości: role reżyseria: Chrzanowski Andrzej, Koprowicz Jacek teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
12 grudnia 1981 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Towarzysz Abramowski reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
25 marca 1982 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Fiodor Kułygin reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
17 września 1982 |
Caligula
Albert Camus
postać: Stary Patrycjusz reżyseria: Ciosek Bogdan teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
10 grudnia 1982 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Profesor reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
10 grudnia 1982 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Workowaty reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
25 lutego 1983 |
Czekając na Godota
Samuel Beckett
postać: Vladimir reżyseria: Hebanowski Stanisław, Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
25 marca 1983 |
Gyubal Wahazar, czyli Na Przełęczach Bezsensu
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Perpendykularysta reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
20 maja 1983 |
Po co koty mają buty
Klimowski Tadeusz
postać: Król Kołeczek I reżyseria: Oracz Kazimierz teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
16 grudnia 1983 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Jakub reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
23 marca 1984 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Kalicki reżyseria: Maciejowski Jan, Gryzik Antoni teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
21 grudnia 1984 |
Białe małżeństwo
Tadeusz Różewicz
postać: Dziadek reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
5 maja 1985 |
Amadeusz
Peter Shaffer
postać: Lokaj Salieriego reżyseria: Górski Wiesław teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
14 czerwca 1985 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Apolinary Plejtus reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
6 grudnia 1985 |
W mrokach złotego pałacu, czyli Bazylissa Teofanu
Tadeusz Miciński
postać: Patriarcha reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
17 maja 1986 |
Baśń o wronim oku
Jacek Kotlica
postać: Rektor reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
6 lutego 1987 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Śpiewak reżyseria: Bohdal Jolanta teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
24 maja 1987 |
Opętani
Witold Gombrowicz
postać: Książę Holszański reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
5 grudnia 1987 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Żyd reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
19 lutego 1988 |
Tyle wiatru wokoło
Narkowicz Józef
postać: Olechnowicz reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
18 grudnia 1988 |
Pieśń nad pieśniami
Dymny Wiesław
forma twórczości: role reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
15 grudnia 1989 |
Niebieski ptak
Maurice Maeterlinck
postać: Dziadek reżyseria: Staszczyk Andrzej teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
31 marca 1990 |
Mała Apokalipsa
Tadeusz Konwicki
forma twórczości: role reżyseria: Zapaśnik Tadeusz teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|