30 czerwca 1951 |
Dwaj panicze z Werony
William Shakespeare
postać: Eglamur reżyseria: Małkowski Witold teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
30 czerwca 1951 |
Dwaj panicze z Werony
William Shakespeare
postać: Postać "reżysera" sztuki w prologu reżyseria: Małkowski Witold teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
14 grudnia 1951 |
Grzech
Stefan Żeromski
postać: Witold Bukowicz reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
5 lutego 1953 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
postać: Antoni reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
13 października 1954 |
Gdzie ta ulica? Gdzie ten dom?
Włodzimierz Dychawiczny, Michał Słobodskoj
postać: Wiedrin reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
18 listopada 1955 |
Zaczarowane koło
Lucjan Rydel
postać: Jasiek Młynarczyk reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
17 marca 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Smugoń reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
22 marca 1956 |
Narodziny poety
Janusz Teodor Dybowski
postać: Adam Mickiewicz reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 marca 1957 |
Upiory
Henrik Ibsen
postać: Oswald Alwing reżyseria: Adwentowicz Karol teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
27 lutego 1958 |
Komedia
Apollo Korzeniowski
postać: Sekretarz Domowy Prezesa reżyseria: Wydrzyńska Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
27 lutego 1958 |
Komedia
Apollo Korzeniowski
postać: Służący Prezesa reżyseria: Wydrzyńska Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
1 lutego 1959 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
postać: Stanley reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
18 kwietnia 1959 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Piotr reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
9 lipca 1959 |
Zaklinacz deszczu
Richard Nash
postać: Noach Curry reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 stycznia 1960 |
Pamiętnik Anny Frank
Goodrich F., Hackett A.
postać: Otto Frank reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 kwietnia 1960 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Poeta reżyseria: Błońska-Kondratowa Gustawa teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 kwietnia 1960 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Weneda reżyseria: Błońska-Kondratowa Gustawa teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
28 czerwca 1960 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Łuka Łukicz Chłopow reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
26 listopada 1960 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Jasiek reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
3 grudnia 1960 |
Cyrulik sewilski
Pierre A. Beaumarchais
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
3 grudnia 1960 |
Cyrulik sewilski
Pierre A. Beaumarchais
postać: Alkad reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 grudnia 1961 |
Prometeusz w okowach
Ajschylos
postać: Hermes reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
27 marca 1962 |
Portret
Gawlik Jan Paweł
postać: Aktor reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
14 grudnia 1962 |
Czarodziejski flet
Stanisław Bugajski
postać: Dowódca reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
6 stycznia 1963 |
Popas króla jegomości
Grzymała-Siedlecki Adam
postać: Kanonik reżyseria: Wielicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
25 maja 1963 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
postać: Hod reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
4 lutego 1964 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Pantalone reżyseria: Litwiniec Bogusław teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
11 kwietnia 1964 |
Ścieżka zbawienia
Andrade Jorge
postać: Joachim reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
23 czerwca 1964 |
Dom lalki (Nora)
Henrik Ibsen
postać: Doktor Rank reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
25 lipca 1964 |
Garść piasku
Jerzy Przeździecki
postać: Żetemski reżyseria: Radwan Jerzy teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
7 listopada 1964 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
7 listopada 1964 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Iwan Kuźmicz Szpiekin reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
3 stycznia 1965 |
Myszy i ludzie
John Steinbeck
postać: Slim reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
27 marca 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Ksiądz Piotr reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
27 marca 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
19 listopada 1965 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
19 listopada 1965 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Gospodarz reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
17 lutego 1966 |
Nie do obrony
John Osborne
postać: Hudson reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
27 marca 1966 |
Dobry człowiek z Seczuanu
Bertolt Brecht
postać: Stolarz reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
3 września 1966 |
Przemysław II
Roman Brandstaetter
postać: Arcybiskup Jakub Świnka reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
19 listopada 1966 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Hrabia Respekt reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
29 stycznia 1967 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Ill reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
18 marca 1967 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Dyrektor Teatru reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
28 października 1967 |
Wrogowie
Gorki Maksym
postać: Lewszyn reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
24 stycznia 1968 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Żołnierz reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 lutego 1968 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Profesor Sonnenbruch reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 października 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Poloniusz reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 kwietnia 1969 |
Wszyscy moi synowie
Arthur Miller
postać: Joe Keller reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 lipca 1969 |
Ballada o tamtych dniach
Stefania Grodzieńska, Jerzy Jurandot
postać: Minister reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
31 stycznia 1970 |
Świętoszek
Molière
postać: Orgon reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Cziczerin reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 września 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Prezes reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 października 1970 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Radost reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 marca 1971 |
Pani Helena
Elbanowska E., Drygalski H.
forma twórczości: role reżyseria: Stefańska Zofia,Wójcik Krystyn teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 marca 1971 |
Pani Helena
Elbanowska E., Drygalski H.
forma twórczości: opracowanie reżyserskie z Zofią Stefańską teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
30 września 1971 |
Sprawa majora Hubala
Derecki Mirosław
postać: Sędzia reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 listopada 1972 |
Ucieczka
Bułhakow Michaił
postać: Roman Chłudow reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 stycznia 1973 |
Portret doktora Mikołaja
Józef Gruda
postać: Mikołaj Kopernik reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 kwietnia 1973 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Regimentarz Stempowski reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
26 maja 1973 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Lubomir reżyseria: Wardejn Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
4 września 1973 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Grzegorz reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 listopada 1973 |
Człowiek znikąd
Ignatij Dworiecki
postać: Managarow reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 kwietnia 1974 |
Szkoła żon
Molière
postać: Arnolf reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
30 listopada 1974 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Orgon reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 lutego 1975 |
Komu bije dzwon
Hemingway Ernest
postać: Anzelmo reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 września 1975 |
Rodeo
Aleksander Ścibor-Rylski
postać: Ojciec Pawła reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 grudnia 1975 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Ojciec (Pan I) reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
15 lutego 1976 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Dziennikarz III reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
26 września 1976 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Narrator reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 stycznia 1977 |
Po górach, po chmurach
Bryll Ernest
postać: Baltazar; Osioł reżyseria: Mozer Henryk teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 marca 1977 |
Protokół pewnego zebrania
Aleksander Gelman
postać: Frołowski reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
23 października 1977 |
Celestyna
Fernando de Rojas
postać: Pleberio reżyseria: Ostrowski Janusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 stycznia 1978 |
Egzamin
Jan Paweł Gawlik
postać: Prof. Lawenda reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 października 1978 |
Tragiczna historia Hamleta księcia Danii
William Shakespeare
postać: Aktor I reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 stycznia 1979 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Proboszcz reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 maja 1979 |
Wielki, mały król
Kulmowa Joanna
postać: Król Bum-Drum reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
2 marca 1980 |
Śmierć komiwojażera
Arthur Miller
postać: Willy Loman reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
25 października 1980 |
Czyżby?
Jacek Janczarski
postać: Duch dziadka reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 marca 1981 |
Mątwa, czyli hyrkaniczny światopogląd
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Juliusz II reżyseria: Kruczkowski Roman teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 czerwca 1981 |
Maria Stuart
Słowacki Juliusz
postać: Astrolog reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 października 1981 |
Maskarada
Iwaszkiewicz Jarosław
postać: Wydawca reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
15 stycznia 1982 |
Pamiętnik pana Paska
Jan Chryzostom Pasek
postać: Kanclerz Prażmowski reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
15 stycznia 1982 |
Pamiętnik pana Paska
Jan Chryzostom Pasek
postać: Pan Radoszewski reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
3 maja 1982 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Doktor reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
25 listopada 1983 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz Loga reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 lutego 1984 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Profesor reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 marca 1984 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Rejent reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
29 listopada 1984 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Żyd reżyseria: Gogolewski Ignacy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
15 lutego 1986 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Pastor Kimball reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
15 lutego 1986 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebrak reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
11 czerwca 1986 |
Molière
Michaił Bułhakow
postać: Brat Fidelitas reżyseria: Linda Bogusław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|