18 lutego 1956 |
Faust
Charles Gounod
postać: Faun reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 lutego 1958 |
Dafnis i Chloe
Maurice Ravel
postać: Dorkon reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 lutego 1958 |
Dafnis i Chloe
Maurice Ravel
forma twórczości: role reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 marca 1959 |
Kopciuszek
Sergiusz Prokofiew
postać: Trefniś reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
21 lipca 1959 |
Wesele w Ojcowie
Kurpiński Karol
postać: Drużba reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
15 marca 1960 |
Wesele w Ojcowie (wznowienie)
Kurpiński Karol
forma twórczości: role reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
5 czerwca 1961 |
Mała suita
Witold Lutosławski
postać: Chłopiec teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
5 czerwca 1961 |
Mała suita
Witold Lutosławski
postać: Pastuszek teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
27 lutego 1962 |
Orfeusz i Eurydyka
Christoph Willibald Gluck
postać: Furia reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
16 kwietnia 1962 |
Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
postać: Chińczyk reżyseria: Konius Natalia teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
16 kwietnia 1962 |
Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
forma twórczości: role reżyseria: Konius Natalia teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
6 listopada 1962 |
Kniaź Igor
Aleksander Borodin
postać: Pierwszy wojownik reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
15 marca 1963 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: role reżyseria: Slezak Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 maja 1965 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Pan Młody reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 maja 1965 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Wierzyciel reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 maja 1965 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Czart reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 maja 1965 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Maszkara reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 maja 1965 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Kusy reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
17 kwietnia 1966 |
Fontanna Bachczysaraju
Borys Asafiew
postać: Tatarski dowódca reżyseria: Konius Natalia teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
6 kwietnia 1968 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
forma twórczości: role reżyseria: Konius Natalia teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 marca 1970 |
Amerykanin w Paryżu
George Gershwin
postać: Przechodzień na ulicy reżyseria: Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 marca 1970 |
Pierwszy walc
Strauss Johann
postać: Kadet reżyseria: Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
11 grudnia 1970 |
Gdańska noc
Henryk Jabłoński
postać: Przekupień reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Wojciechowski Janusz teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
11 grudnia 1970 |
Gdańska noc
Henryk Jabłoński
postać: Ryba reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Wojciechowski Janusz teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
11 grudnia 1970 |
Gdańska noc
Henryk Jabłoński
postać: Rybak reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Wojciechowski Janusz teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
9 lutego 1974 |
Balety polskie
Augustyn Bloch
postać: Człowiek reżyseria: Klauzner Gustaw, Jarzynówna-Sobczak Janina, Konius Natalia teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 czerwca 1974 |
Królewna Śnieżka
Bogdan Pawłowski
postać: Krasnal reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
7 kwietnia 1979 |
Balety polskie
Stanisław Moniuszko
postać: Goniec z listem reżyseria: Klauzner Gustaw, Klauzner Gustaw, Klauzner Gustaw teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 listopada 1981 |
Córka źle strzeżona
Ferdinand Hérold
postać: Pisarz reżyseria: Slovák Boris teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|