29 stycznia 1913 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Kornelia reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 stycznia 1913 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Służebnica III reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
20 lutego 1913 |
Nowe Ateny
Adolf Nowaczyński
postać: Hanuś reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 czerwca 1913 |
Gromiwoja
Arystofanes
postać: Koryntka reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
14 sierpnia 1913 |
Panny
Gaston Leroux, Piotr Wolff
postać: Olga reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 września 1913 |
Burza
William Shakespeare
postać: Irys reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 listopada 1913 |
Kresowy Rycerz-Wesołek
John Millinghton Synge
postać: Zuzia reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 grudnia 1913 |
Gwiazda
Hermann Bahr
postać: Lini reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
9 stycznia 1914 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Kalpurnija reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 stycznia 1914 |
Szopka warszawska
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Anioł reżyseria: Węgrzyn Maksymilian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 lutego 1914 |
Dzieje Józefa
Włodzimierz Perzyński
postać: Panna Iza Norwidówna reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 maja 1914 |
Dzikie pola
Kazimierz Dunin-Markiewicz
postać: Tatiana reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 listopada 1914 |
Trzy pokolenia
Bennett A., Knoblauch E.
postać: Róża Sibley reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 stycznia 1915 |
Dwie kaczki
Alfred Athis, Tristan Bernard
postać: Amelia Flache reżyseria: Wroczyński Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
23 kwietnia 1915 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Sowa (Chłopka) reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
25 czerwca 1915 |
Chmury
Arystofanes
postać: Arcychmura reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
31 grudnia 1915 |
Niebieski ptak
Maurice Maeterlinck
postać: Topola reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
30 sierpnia 1916 |
Katarzyna Wielka
George Bernard Shaw
postać: Warinka reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 września 1918 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Zara reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 listopada 1918 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Muza reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
5 września 1919 |
Romans
Edward Sheldon
postać: Signora Vannucci teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
30 stycznia 1920 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Kobieta reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
5 października 1920 |
Miłosierdzie
Karol Hubert Rostworowski
postać: Dziadówka reżyseria: Bolesławski Ryszard teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 lutego 1922 |
Ten, którego biją po twarzy
Leonid Andrejew
postać: Zeneida reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
2 maja 1922 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Gertruda reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
17 sierpnia 1922 |
Złoty wiek rycerstwa
Charles Marlowe
postać: Panna Isaaksohn reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
17 sierpnia 1922 |
Złoty wiek rycerstwa
Charles Marlowe
postać: Sara z Yorku reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 lutego 1923 |
To, co najważniejsze
Nikołaj Jewreinow
postać: Dama klasowa reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 maja 1923 |
Wielki Don Juan
Leo Dietrichsteyn, Fred i Fanny Hatton
postać: Giulia Sabbattini reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 października 1923 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Hipolita reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 stycznia 1924 |
Uczta szyderców
Benelli Sem
postać: Lisabetta reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
21 lutego 1924 |
Od poranka do północy
Georg Kaiser
postać: Kokota reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
8 listopada 1924 |
Król Henryk IV
William Shakespeare
postać: Dorota reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 stycznia 1925 |
W sieci
Jan August Kisielewski
postać: "Czarna baletnica" reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 kwietnia 1925 |
Okręt sprawiedliwych
Nikołaj Jewreinow
postać: Irena reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 września 1925 |
Żywa maska (Henryk IV)
Luigi Pirandello
postać: Hrabina Matylda Spina reżyseria: Węgierko Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 marca 1926 |
Tak jest, jak się wam wydaje
Luigi Pirandello
postać: Pani Firola reżyseria: Nowakowski Zygmunt teatr: Teatr Mały (scena Teatru Polskiego), Warszawa
|
29 października 1926 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Jokasta reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
12 kwietnia 1927 |
Farys
Stanisław Miłaszewski
postać: Leila reżyseria: Węgrzyn Józef teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
30 września 1927 |
Król Agis
Juliusz Słowacki
postać: Archidamia reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
7 lutego 1928 |
Romans florencki
Stefan Kiedrzyński
postać: Clarissa reżyseria: Węgrzyn Józef teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
27 kwietnia 1928 |
Budowniczy Solness
Henrik Ibsen
postać: Alina Solness reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
18 października 1929 |
Niespodzianka
Karol Hubert Rostworowski
postać: Matka reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
22 listopada 1929 |
Anna Christie
Eugene O'Neill
postać: Anna reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
16 kwietnia 1930 |
Dom serc złamanych
George Bernard Shaw
postać: Lady Arjadna Utterword reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 sierpnia 1930 |
Dzieje Józefa
Perzyński Włodzimierz
postać: Panna Emilia reżyseria: Śliwicki Józef teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 września 1930 |
Głupi Jakub
Rittner Tadeusz
postać: Marta reżyseria: Śliwicki Józef teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
12 lutego 1932 |
Defraudanci
Walentyn Katajew
postać: Izabella reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
7 października 1933 |
Lato
Tadeusz Rittner
postać: Pani Gianetti reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Mały (scena Teatru Polskiego), Warszawa
|
19 grudnia 1934 |
Henryk IV
Luigi Pirandello
postać: Hrabina Spina reżyseria: Ziembiński Zbigniew teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
23 marca 1935 |
Maszyna piekielna
Jean Cocteau
postać: Jokasta reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
5 grudnia 1936 |
Woźny i minister
Andre Birabeau
postać: Sylwia Marines reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
4 marca 1938 |
Bunt Absaloma
Stanisław Miłaszewski
forma twórczości: role reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
22 marca 1945 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Klimina reżyseria: Woszczerowicz Jacek teatr: Teatr Wojska Polskiego, Łódź
|
17 stycznia 1946 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Roza Weneda reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
27 marca 1946 |
Majątek albo imię
Korzeniowski Józef
postać: Sędzina Bydgowska reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 lipca 1946 |
22 lipca
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wyrzykowski Marian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
20 marca 1947 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Przodownica Chóru reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
21 maja 1947 |
Wilki i owce
Aleksander Ostrowski
postać: Meropa Murzawiecka reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 marca 1948 |
Dom pod Oświęcimiem
Tadeusz Hołuj
postać: Franciszka reżyseria: Kreczmar Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
11 czerwca 1949 |
Wiosna w Norwegii
Engstrand Stuart
postać: Marta reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 maja 1950 |
Sprawa Pawła Eszteraga
Gergely Sandor
postać: Pani Eszterag reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 stycznia 1951 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Rukienie reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 lipca 1952 |
Lalka
Bolesław Prus
postać: Prezesowa Zasławska reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
30 maja 1953 |
Sprawiedliwi ludzie
Brandys Kazimierz
postać: Wysocka reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
11 czerwca 1955 |
Dom kobiet
Zofia Nałkowska
postać: Maria Łanowa reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
26 listopada 1955 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Rollisonowa reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
8 grudnia 1956 |
Matka
Karol Čapek
postać: Matka reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
6 września 1958 |
Wariatka z Chaillot
Giraudoux Jean
postać: Józefina reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
6 maja 1959 |
Beatrix Cenci
Juliusz Słowacki
postać: Signora Cenci reżyseria: Kreczmar Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 listopada 1961 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Pani Higgins reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
20 grudnia 1962 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Matka reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 kwietnia 1965 |
Kucharki
Nora Szczepańska
postać: Stara reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 grudnia 1965 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Matka reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 marca 1969 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
postać: Matka reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
23 lutego 1973 |
Świętoszek
Molière
postać: Pani Pernelle reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 czerwca 1976 |
Maria Stuart
Schiller Fryderyk
postać: Małgorzata Kurl reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
3 lipca 1977 |
Przy pełni księżyca
Szukszyn Wasilij
postać: Agafia reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|