Artykuły

Wrocław. Kto wystąpi w finale 38. PPA?

W dniu 24 marca w Teatrze Muzycznym Capitol zaśpiewało dwadzieścioro uczestników II Etapu Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

Członkowie Rady Artystycznej PPA: Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Wojciech Krzak, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski i Bogusław Sobczuk oraz dyrektor artystyczny PPA Cezary Studniak zakwalifikowali do Finału siedmioro wykonawców.

Koncert Finałowy odbędzie się w piątek 31 marca 2016 w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Oto finaliści:

Katarzyna Janiszewska, Wydział Aktorski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała "Czarne skrzydła" Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego, "Powrót" Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego, i "Jesteś tą formą zła, co ja" ("Bad as me") Toma Waitsa we własnym tłumaczeniu.

Marcin Januszkiewicz, aktor, wokalista, songwriter, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, związany z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Studio i Buffo, i z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol. Zaśpiewał "Pieśń Legionów Polskich" z muzyką Józefa Wybickiego, "Nim wstanie dzień" Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy.

Alicja Juszkiewicz, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu. Zaśpiewała miks "Ogrzej mnie" Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza z fragmentami "Kolorowych snów" Just 5, "Plastic Lips" z tekstem własnym i Tomasza Pietrygi, muzyką własną i Andrzeja Perkmana.

Katarzyna Kłaczek, Wydział Lalkarski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała "Rebekę" Białostockiego/Własta, "Brudną Dariannę" z tekstem Popka i muzyką Michaela Jacksona i "Rozpacz płynie rzeką poprzez świat" Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

Dorota Kuziela, skrzypaczka, kompozytorka, poetka i wokalistka. Zaśpiewała "Taki pejzaż" Andrzeja Szmidta i Zygmunta Koniecznego. "The Piano Has Been Drinking" Toma Waitsa i "Łajkę" z własną muzyką i tekstem.

Karolina Micuła, Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu. Zaśpiewała "Piosenkę konkursową" z własną muzyką do tekstu Marzeny Sadochy, "Lubię was, szczeniaki", tekst Jonasza Kofty, także z własną muzyką, i "Arahję" Kazika Staszewskiego/Kultu.

Julita Wawreszuk, studentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, aktorka Teatru Najnowszego tamże. Zaśpiewała "Ciche mieszkanko" Jeanine Tesori z tekstem Dicka Scanlana w tłumaczeniu Jakuba Kornackiego, "Na kolana" Wojciecha Szelachowskiego i Krzysztofa Dziermy, i Wojciecha Młynarskiego "Łoł".

Finaliści wezmą udział w warsztatach wokalnych, które - jak w ubiegłym roku - Andres Martorell i Magda Navarrete - wokaliści, performerzy oraz autorzy muzyki i tekstów.

NAGRODY W FINALE

Nagroda w wysokości 3 tysięcy zł dla każdego uczestnika Konkursu zakwalifikowanego do III etapu oraz nagrody w Koncercie Finałowym:

GRAND PRIX - statuetka TUKANA ZŁOTEGO oraz 25 tysięcy zł

Nagroda Dziennikarzy - statuetka TUKANA DZIENNIKARZY

Nagroda Publiczności - statuetka TUKANA PUBLICZNOŚCI

A także:

NAGRODA SPECJALNA STOWARZYSZENIA AUTORÓW ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej - 10 tysięcy zł i NAGRODA NIEMIECKO-POLSKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO POLONICA E.V. W KOLONII - 2 tysiące zł wraz z zaproszeniem do udziału Festiwalu Rock & Chanson w Kolonii.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji