Artykuły

Wrocław. Koncert Finałowy PPA

W piątek 31 marca odbędzie się Koncert Finałowy 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Koncert składa się z dwóch części: Finału Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i koncertu "Dziubanina" z piosenkami i muzyką teatralną Piotra Dziubka, w reż. Agaty Dudy-Gracz.

Finałowe występu siedmiorga uczestników oceniać będzie jury w skłądzie: Agata Kulesza, Maria Peszek, Krzysztof Mieszkowski, Michał Nogaś i Jan Peszek.

Część konkursową, czyli występy finalistów, będzie można obejrzeć online na oficjalnej stronie Przeglądu www.ppa.wroclaw.pl. Streaming rozpocznie się 31 marca około godziny 22, zapraszamy także do Foyer Za Witrażem w Capitolu, gdzie postawimy duży ekran z transmisją ze sceny.

Wcześniej tego samego dnia, o godzinie 16, będzie można posłuchać transmisji występów finalistów na antenie Radio Wrocław Kultura.

Przypominamy: Koncert Finałowy grany jest dwa razy, o godz. 16 i 20.30, za każdym razem obie części, czyli finał konkursu i "Dziubanina".

O godz. 16 finaliści (na zdjęciu) śpiewają po dwie piosenki, po przerwie oglądamy "Dziubaninę", czyli utwory Piotra Dziubka w reż. Agaty Dudy-Gracz. Z tego występu finalistów transmisja radiowa, właśnie o 16.

O godz. 20.30 kolejność odwrotna: "Dziubanina", a po niej finaliści, każdy z jedną piosenką. Na zakończenie: ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród.

Tutaj około godz. 22 streaming występów finalistów oraz duży ekran w Foyer Za Witrażem w Teatrze Muzycznym Capitol - dla tych, którzy chcą być blisko finalistów, a nie dostali już biletów.

Finaliści tegorocznego Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki to:

Katarzyna Janiszewska, Wydział Aktorski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała "Czarne skrzydła" Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego, "Powrót" Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego, i "Jesteś tą formą zła, co ja" ("Bad as me") Toma Waitsa we własnym tłumaczeniu.

Marcin Januszkiewicz, aktor, wokalista, songwriter, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, związany z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Studio i Buffo, i z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol. Zaśpiewał "Pieśń Legionów Polskich" z muzyką Józefa Wybickiego, "Nim wstanie dzień" Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy.

Alicja Juszkiewicz, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu. Zaśpiewała miks "Ogrzej mnie" Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza z fragmentami "Kolorowych snów" Just 5, "Plastic Lips" z tekstem własnym i Tomasza Pietrygi, muzyką własną i Andrzeja Perkmana, i "Surabaya Johnny" Brechta/Weilla w oryginalnej wersji w języku niemieckim.

Katarzyna Kłaczek, Wydział Lalkarski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała "Rebekę" Białostockiego/Własta, "Brudną Dariannę" z tekstem Popka i muzyką Michaela Jacksona i "Rozpacz płynie rzeką poprzez świat" Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

Dorota Kuziela, skrzypaczka, kompozytorka, poetka i wokalistka. Zaśpiewała "Taki pejzaż" Andrzeja Szmidta i Zygmunta Koniecznego. "The Piano Has Been Drinking" Toma Waitsa i "Łajkę" z własną muzyką i tekstem.

Karolina Micuła, Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu. Zaśpiewała "Piosenkę konkursową" z własną muzyką do tekstu Marzeny Sadochy, "Lubię was, szczeniaki", tekst Jonasza Kofty, także z własną muzyką, i "Arahję" Kazika Staszewskiego/Kultu.

Julita Wawreszuk, studentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, aktorka Teatru Najnowszego tamże. Zaśpiewała "Ciche mieszkanko" Jeanine Tesori z tekstem Dicka Scanlana w tłumaczeniu Krzysztofa Puławskiego, "Na kolana" Wojciecha Szelachowskiego i Krzysztofa Dziermy, i Wojciecha Młynarskiego "Łoł".

NAGRODY W FINALE

Nagroda w wysokości 3 tysięcy zł dla każdego uczestnika Konkursu zakwalifikowanego do III etapu oraz nagrody w Koncercie Finałowym: GRAND PRIX - statuetka TUKANA ZŁOTEGO oraz 25 tysięcy zł, Nagroda Dziennikarzy - statuetka TUKANA DZIENNIKARZY, Nagroda Publiczności - statuetka TUKANA PUBLICZNOŚCI, a także NAGRODA SPECJALNA STOWARZYSZENIA AUTORÓW ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej - 10 tysięcy zł i NAGRODA NIEMIECKO-POLSKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO POLONICA E.V. W KOLONII - 2 tysiące zł wraz z zaproszeniem do udziału Festiwalu Rock & Chanson w Kolonii.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji