Artykuły

Krym-Będzin. Nagroda dla "Króla Maciusia"

Spektakl "Król Maciuś" Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie został podwójnym laureatem obywającego się na Krymie IX Festiwalu "Bosporskie Agony"

Najlepszym reżyserem imprezy został Dariusz Wiktorowicz, zaś cały spektakl uznano za Najlepsze Przedstawienie dla Dzieci. Nagrody wręczano w należącym niegdyś do hrabiego Leona Potockiego Pałacu Liwadyjskim w Jałcie. Ceremonia odbyła się w tej samej sali, w której w 1945 roku ustalano granice powojennej Europy.

"Bosporskie Agony" to przede wszystkim swięto teatru. Jednak w tym roku, oprócz 13 spektakli konkursowych, wystawianych w Kerczu i Jewpatorii, imprezie towarzyszyło wiele koncertów, wernisaży i spektakli mistrzowskich.

- Dwa lata temu uczestniczyłem w tym festiwalu jako aktor. Od tego czasu, wraz z Aleksandrem Maceradim, namawialiśmy organizatorów na poszerzenie formuły imprezy o spektakle dziecięce - mówi Dariusz Wiktorowicz. - Mam nadzieję, że ta nagroda i owacyjne przyjęcie przez krymską publiczność wynagrodziły zespołowi prawie 100 godzin spędzonych ostatnio w autokarze. Sama tylko podróż z Krymu zajęła nam 38 godzin - dodaje laureat.

Na zdjęciu: krymski dyplom za najlepsze przedstawienie dla Teatru Dzieci Zagłębia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji