19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Diabeł reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Karborund reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 lipca 1954 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Don Guzman Gąska reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 grudnia 1954 |
Tania
Aleksiej Arbuzow
postać: Wasin reżyseria: Misiurewicz Sławomir teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 lutego 1955 |
Ludzie i cienie
Andrzej Wydrzyński
postać: Szpicel I reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
28 maja 1955 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Szambelan Jowialski reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 grudnia 1955 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Goniec reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 kwietnia 1956 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Pietrek reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
29 września 1956 |
Grube ryby
Bałucki Michał
postać: Filip reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 grudnia 1956 |
Cyrulik sewilski, czyli daremna przezorność
Pierre A. Beaumarchais
postać: Bartolo reżyseria: Block Jerzy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lutego 1957 |
Ich dwóch
Roman Niewiarowicz
postać: Florek Pakułka reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
30 marca 1957 |
Wesele na Górnym Śląsku
Ligoń Stanisław
postać: Onufry Duda reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
25 stycznia 1958 |
Don Juan
Molière
postać: Sganarel reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 kwietnia 1958 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Caramanchel reżyseria: Bogdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
28 czerwca 1958 |
Świecznik
Musset Alfred de
postać: Wilhelm reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 grudnia 1958 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
postać: Lisica reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 kwietnia 1959 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Sir Tobiasz Czkawka reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 czerwca 1959 |
Ostatnia wola
Aleksander Fredro
postać: Stanisław Zielski reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 listopada 1959 |
Prawo męża
Guy Maupassant
postać: Służący reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
27 stycznia 1960 |
Dziewczęta w zasłonach
Uzeir Hadżibekow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
27 stycznia 1960 |
Dziewczęta w zasłonach
Uzeir Hadżibekow
postać: Weli reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 maja 1960 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Boś reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 października 1960 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Boś reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
15 marca 1961 |
Archaniołowie nie grają w bilard
Dario Fo
postać: Cukiernik reżyseria: Biczycki Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 lipca 1961 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Pietrek reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 listopada 1961 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Ciekocki reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
29 stycznia 1962 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Robert reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 lipca 1962 |
Brylantowa kolia
Aleksander Olszakowski
postać: Inspektor policji reżyseria: Ossowska Eleonora teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 grudnia 1962 |
Król i aktor
Roman Brandstaetter
postać: Tremo reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 kwietnia 1963 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Goldfisz; Panoptikarz reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
2 maja 1963 |
Wielki Bobby
Gruszczyński Krzysztof
postać: Minister aprowizacji reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
11 grudnia 1963 |
Piąta kolumna
Hemingway Ernest
postać: Monter; Kelner; Adiutant reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 lutego 1964 |
Partita na instrument drewniany
Stanisław Grochowiak
postać: Furman reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 lutego 1964 |
Szachy
Stanisław Grochowiak
postać: Gestapowiec I reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 listopada 1964 |
Czarowna noc
Sławomir Mrożek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 listopada 1964 |
Czarowna noc
Sławomir Mrożek
postać: Drogi pan kolega reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 listopada 1964 |
Karol
Sławomir Mrożek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 listopada 1964 |
Karol
Sławomir Mrożek
postać: Dziadek reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 marca 1965 |
Aktor
Cyprian Kamil Norwid
postać: Aktor III reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 października 1965 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
forma twórczości: role reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 października 1965 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Gość Który Płaci reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 października 1965 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Pan Walerek reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 października 1965 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 lutego 1966 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Sforka reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 maja 1966 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Stomil reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
25 listopada 1966 |
Happy End
Bertolt Brecht, Dorothy Lane, Kurt Weill
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
25 listopada 1966 |
Happy End
Bertolt Brecht, Dorothy Lane, Kurt Weill
postać: "Gubernator" reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 kwietnia 1967 |
Król Ryszard Drugi
Shakespeare William
postać: Dowódca Walijczyków;Ogrodnik I reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 lutego 1968 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Tourterelle reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 lutego 1969 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Sobieniewski reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
22 stycznia 1970 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
22 stycznia 1970 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Idrys reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
22 stycznia 1970 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: M-Pua reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 września 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Kuruta reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 września 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Pierwszy z ludu reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 grudnia 1970 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Grumio reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 stycznia 1972 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Ludwik reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 października 1972 |
Othello - Maur Wenecki
William Shakespeare
postać: Doża reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 listopada 1972 |
Matka
Maksym Gorki
postać: Isaj reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 listopada 1972 |
Matka
Maksym Gorki
postać: Sędzia reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 marca 1973 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Aryst reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 marca 1973 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Trembecki reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 stycznia 1974 |
Wieczór Trzech Króli, czyli Wszystko co chcecie
William Shakespeare
postać: Strażnik I reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 marca 1974 |
Człowiek znikąd
Ignatij Dworiecki
postać: Podkliucznikow reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 czerwca 1974 |
Kupiec
Titus Maccius Plautus
postać: Demifon reżyseria: Kruczyński Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 października 1974 |
Krakowiacy i Górale, czyli Zabobon
Jan Nepomucen Kamiński
postać: Pastuch reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|