23 października 1920 |
Na sprzedaż
Jan Adolf Hertz
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
1 stycznia 1921 |
Królowa Korony Polskiej
Stanisław Wyspiański
postać: Kanonik reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
8 czerwca 1921 |
Szczęście Frania
Włodzimierz Perzyński
postać: Otocki reżyseria: Małkowski Henryk teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
19 listopada 1921 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Duch reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
7 stycznia 1922 |
Sowizdrzały
Witold Bunikiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław, Wodyński Józef teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 lutego 1922 |
Tamten
Gabriela Zapolska
postać: Wielhorski reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
22 marca 1922 |
Ahaswer
Gabriela Zapolska
postać: Karol reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
4 kwietnia 1922 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Książę Konstanty reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
2 grudnia 1922 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Branecki reżyseria: Gorczyński Bolesław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
30 grudnia 1922 |
Eros i Psyche
Jerzy Żuławski
postać: Eros reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
25 maja 1923 |
Otchłań
Tadeusz Konczyński
postać: Władysław Hanusz reżyseria: Ryszkowski Władysław, Konczyński Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
16 czerwca 1923 |
Pani Felicja Walewska
Ignacy Nikorowicz
postać: Por Ornano reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
18 sierpnia 1923 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Fon Kostryn reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
13 listopada 1923 |
Piękna żonka
Michał Bałucki
postać: Hrabia Kamil reżyseria: Nowacki Janusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
24 listopada 1923 |
Złodziej i jego mecenas
Alfred Halm, Ferenc Molnár
postać: Tim Boots reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
25 grudnia 1923 |
Jasełka
Witold Małkowski
postać: Żydek reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
22 stycznia 1924 |
Zazdrość
Michaił Arcybaszew
forma twórczości: role reżyseria: Bay-Rydzewski Marcin teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
9 lutego 1924 |
Carewicz
Gabriela Zapolska
postać: Carewicz reżyseria: Nowacki Janusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
13 marca 1924 |
Dziewczę w chaty za wsią
Jan Kanty Galasiewicz, Helena Mellerowa
forma twórczości: role teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
27 marca 1924 |
Wnuk Tumrego
Jan Kanty Galasiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Nowacki Janusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
5 kwietnia 1924 |
W odmęcie
Andrzej Rytwian
forma twórczości: role reżyseria: Krokowski Józef teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
7 czerwca 1924 |
Tamten
Gabriela Zapolska
forma twórczości: role reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
26 lipca 1924 |
Wampiry
W. Krzyżanowski
postać: Kaleniczenko reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
18 sierpnia 1924 |
Dwaj malcy
Pierre Decourcelle
forma twórczości: role reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
19 września 1924 |
Jakoś to będzie
Stefan Kiedrzyński
forma twórczości: role reżyseria: Pawłowski Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
11 października 1924 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
postać: Kazimierz reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
19 października 1924 |
Na dnie
Maksym Gorki
postać: Wasilij Popioł reżyseria: Pawłowski Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
24 października 1924 |
Okrężne
Józef Korzeniowski
postać: Feliks Dalszycki reżyseria: Ziembiński Włodzisław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
13 listopada 1924 |
Małżeństwo Loli
Henryk Zbierzchowski
postać: Gzyms teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
22 listopada 1924 |
Głośna sprawa
Pierre Cormon, Adolphe Philippe Dennery
postać: Jan reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
5 grudnia 1924 |
Dobrze skrojony frak
Gabor Dregely
postać: Dr Sonnberg reżyseria: Pawłowski Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
13 grudnia 1924 |
Agentka bolszewicka
Władysław Maleszewski
postać: Karol reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
10 stycznia 1925 |
Dwie sieroty
Pierre Cormon, Adolphe Philippe Dennery
postać: Hrabia de Vandrey reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
6 lutego 1925 |
Tajfun
Melchior (Menyhert) Lengyel
forma twórczości: role reżyseria: Zbierzyński Czesław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
28 marca 1925 |
Żółta rękawiczka
Karoli Bakonyi
postać: Hrabia Tascray reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
12 kwietnia 1925 |
Tajemniczy Dżems
Henri Geroule, Yves Mirande
postać: Liunny Samson reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
13 kwietnia 1925 |
Jajko wielkanocne
Benedykt Hertz, Wanda Tatarkiewiczówna
postać: Żyd reżyseria: Tatarkiewicz Wanda teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
25 kwietnia 1925 |
Kontroler wagonów sypialnych
Alexandre Bisson
postać: Alfred reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
20 maja 1925 |
Maryś sołtysianka
Kazimierz Krzyżanowski
forma twórczości: role reżyseria: Pawłowski Jan, Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
23 grudnia 1925 |
Otello
William Shakespeare
postać: Lodowiko reżyseria: Węgierko Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 marca 1926 |
Tak jest, jak się wam wydaje
Luigi Pirandello
postać: Naczelnik powiatu reżyseria: Nowakowski Zygmunt teatr: Teatr Mały (scena Teatru Polskiego), Warszawa
|
21 sierpnia 1926 |
Simona
Jacques Deval
postać: Tony reżyseria: Stanisławski Stanisław teatr: Teatr Mały (scena Teatru Polskiego), Warszawa
|
19 października 1926 |
Dzieje grzechu
Stefan Żeromski
postać: Liwicki reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 grudnia 1926 |
Car Paweł I
Dymitr Mereżkowski
postać: Ks. Platon Zubow reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 grudnia 1926 |
Zaczarowana królewna
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Rycerz reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
31 marca 1927 |
Vox populi
Tadeusz Ulanowski
postać: Lubień reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 maja 1927 |
Wieża Babel
Antoni Słonimski
postać: Horn reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
7 lipca 1927 |
Panna Flûte
Georges Berr
postać: La Mazeliere reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 sierpnia 1927 |
Mandaryn Wu
Harold Owen, Harry Maurice Vernon
postać: Holman reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 września 1927 |
Fedora
Victorien Sardou
postać: Gretch reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
21 stycznia 1928 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Kaska reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 lutego 1928 |
Człowiek i nadczłowiek
George Bernard Shaw
postać: Straker reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
26 kwietnia 1928 |
Pociąg widmo
Arnold Ridley
postać: Herbert Price reżyseria: Węgierko Aleksander teatr: Teatr Mały (scena Teatru Polskiego), Warszawa
|
7 czerwca 1928 |
Broadway
George Abbott, Philip Dunning
postać: Dolph reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 listopada 1928 |
Murzyn warszawski
Antoni Słonimski
postać: Szwarcman reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Mały (scena Teatru Polskiego), Warszawa
|
12 marca 1929 |
Dwaj panowie B.
Marian Hemar
postać: Emil Maloński reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 marca 1929 |
Dwaj panowie B.
Marian Hemar
postać: Kalitowski reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 kwietnia 1929 |
Samuel Zborowski
Ferdynand Goetel
postać: Poseł reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 lipca 1929 |
Bolesław Leśmian
Stanisław Wyspiański
postać: Włodzisław reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 sierpnia 1929 |
Artyści
Artur Hopkins, George Manker Watters
postać: Jack Ackerman reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 października 1929 |
Pan Topaz
Marcel Pagnol
postać: Roger de Vernieres reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 listopada 1929 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Ammos Fedorowicz Liapkin-Tiapkin reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 lutego 1930 |
Związek niedobrany
George Bernard Shaw
postać: Janio reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
17 maja 1930 |
Słaba płeć
Bourdet Edward
postać: Manuel reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 lipca 1930 |
Przygody dzielnego wojaka Szwejka
Jaroslav Hašek
postać: Porucznik Lukasz reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 stycznia 1931 |
Katarzyna
Alfred Poznański
postać: Kochanek reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
11 lipca 1931 |
Roxy
Barry Conners
postać: Bill Caldwell reżyseria: Węgierko Aleksander teatr: Teatr Mały (scena Teatru Polskiego), Warszawa
|
5 grudnia 1931 |
Elżbieta królowa Anglii
Ferdinand Bruckner
postać: Monuntjoy reżyseria: Węgierko Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
31 grudnia 1931 |
Panna młoda z dachu
George Middleton, Sturt Olivier
postać: James reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 lutego 1932 |
Defraudanci
Walentyn Katajew
postać: Kaszkadamow reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 maja 1932 |
Komedia amerykańska
Adolf Nowaczyński
postać: Max Weiss reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
25 lipca 1933 |
Porucznik Przecinek
Frank Maar
postać: Rystjak reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
17 stycznia 1934 |
Hamlet
William Shakespeare
forma twórczości: role reżyseria: Benda Karol teatr: Teatr Kameralny, Warszawa
|
20 lutego 1935 |
Mikołaj Kopernik
Morstin Ludwik Hieronim
postać: Doktor Faust reżyseria: Pobóg-Kielanowski Leopold teatr:
|
27 kwietnia 1935 |
Towariszcz
Deval Jakub
postać: Książę Michał Uratjew reżyseria: Pobóg-Kielanowski Leopold teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
31 października 1935 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Ksiądz Piotr reżyseria: Pobóg-Kielanowski Leopold teatr: Teatr Polski, Katowice
|
17 września 1936 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska 7 reżyseria: Pobóg-Kielanowski Leopold teatr: Teatr Polski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
17 września 1936 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Prymas reżyseria: Pobóg-Kielanowski Leopold teatr: Teatr Polski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
10 lipca 1937 |
Bessie
Eugeniusz Foland
forma twórczości: role reżyseria: Korecki Kazimierz teatr: Teatr Miejski, Wilno
|
2 października 1937 |
Zalotnicy niebiescy
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
postać: Jerzy Odbiecki reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Rozmaitości), Lwów
|
19 października 1937 |
Jutro niedziela
Hans Adler, Leo Perutz
postać: Konsul Heim reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|