8 października 1960 |
Ucieczka
Bułhakow Michaił
postać: Bajew; Skuński reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
22 grudnia 1960 |
Angelo tyran Padwy
Wiktor Hugo
postać: Rodolfo reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
21 kwietnia 1961 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Feliks reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
27 czerwca 1961 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Lucjusz reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
8 lutego 1962 |
Za dużo dobrego na raz
Blażek Vratislav
postać: Karol reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
27 kwietnia 1962 |
Miecz Damoklesa
Hikmet Nazim
postać: Architekt reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
8 marca 1963 |
Don Juan Tenorio
Jose Zorilla
postać: Don Juan Tenorio reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
24 września 1964 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Kasper reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
12 marca 1965 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Trzeci obywatel miasta Güllen reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
13 listopada 1965 |
Pierścień wielkiej damy
Cyprian Kamil Norwid
postać: Mak-Yks reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
26 lutego 1966 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Orlando reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
25 czerwca 1966 |
Wędrówka Mistrza Kościeja
Michel de Ghelderode
postać: Adrian reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
22 października 1966 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Członek obstawy Artura Ui reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 lutego 1967 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Camille Desmoulins reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
29 czerwca 1967 |
Trzy łamane przez cztery
Bardijewski Henryk
postać: Jon; Następny reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
18 października 1967 |
Skąpiec
Molière
postać: Walery reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
13 stycznia 1968 |
Sejm kobiet
Arystofanes
postać: Mężczyzna I reżyseria: Herman Włodzimierz teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
13 stycznia 1968 |
Sejm kobiet
Arystofanes
postać: Młodzieniec reżyseria: Herman Włodzimierz teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
9 maja 1968 |
Królewskie łowy słońca
Peter Shaffer
postać: Hernando de Soto reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 listopada 1968 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Reżyser reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
20 marca 1969 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Peters reżyseria: Szejd Romuald teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 lipca 1969 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Orlando reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
3 grudnia 1969 |
Księżniczka na opak wywrócona
Pedro Calderon de la Barca
postać: Roberto reżyseria: Herman Włodzimierz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 lutego 1970 |
Fedra
Jean Racine
postać: Teramenes reżyseria: Szejd Romuald teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
6 maja 1970 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Paweł reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 listopada 1970 |
Caligula
Albert Camus
postać: I Patrycjusz reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
11 lutego 1971 |
Thermidor
Stanisława Przybyszewska
postać: Tallien reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
24 czerwca 1971 |
Wiśniowy sad
Antoni Czechow
postać: Jermołaj Łopachin reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 października 1971 |
Pogrzeb po polsku
Tadeusz Różewicz
postać: Autor reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 października 1971 |
Pogrzeb po polsku
Tadeusz Różewicz
postać: Konferansjer reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
10 lutego 1972 |
Wieczór Trzech Króli
William Shakespeare
postać: Orsino reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
23 listopada 1972 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Anabazys Demus reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
18 stycznia 1973 |
Sama Słodycz
Ireneusz Iredyński
postać: Mężczyzna I reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 kwietnia 1973 |
Czarownice z Salem
Arthur Miller
postać: John Proctor reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1973 |
Gra w zabijanego
Eugène Ionesco
postać: I Więzień reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1973 |
Gra w zabijanego
Eugène Ionesco
postać: III Lekarz reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1973 |
Gra w zabijanego
Eugène Ionesco
postać: Mężczyzna VII reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
29 września 1973 |
Miłość czysta u kąpieli morskich
Cyprian Kamil Norwid
postać: Erazm hrabia Flegmin reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 listopada 1973 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Harfiarz drugi reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 maja 1974 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Podgórski reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
3 października 1974 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
postać: Relski reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 lutego 1975 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Camille Desmoulins reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 maja 1975 |
Peer Gynt
Henrik Ibsen
forma twórczości: role reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 października 1975 |
Ułani
Rymkiewicz Jarosław Marek
postać: Widmo reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 marca 1976 |
Fiorenza
Tomasz Mann
postać: Giovanni Pico reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 marca 1976 |
Mario i czarodziej
Tomasz Mann
postać: Dumny Rzymianin reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 listopada 1976 |
Niewolnik Kark
Cappelen Peder W.
postać: Hjort reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 lutego 1977 |
Deklaracja 76
Stanisław Hadyna
postać: Washington reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 października 1977 |
Cudzoziemka
Maria Kuncewiczowa
postać: Władysław reżyseria: Lutosławska Anna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 listopada 1977 |
Noc, kaprys i ...drzwi
Musset Alfred de
postać: Markiz della Ronda; Hrabia reżyseria: Kutryś Ewa teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
4 lutego 1978 |
Akropolis
Stanisław Wyspiański
postać: Ezaw reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 lipca 1978 |
Król IV
Grochowiak Stanisław
postać: Prezes reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
8 grudnia 1978 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Stefan Jagmin reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
16 marca 1979 |
Białe noce
Fiodor Dostojewski
postać: On - Marzyciel reżyseria: Szejd Romuald teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
15 lutego 1980 |
Sto rąk, sto sztyletów
Żurek Jerzy
postać: Widz I reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 lutego 1980 |
Sto rąk, sto sztyletów
Jerzy Żurek
postać: Widz I reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 marca 1980 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Michał reżyseria: Kutryś Ewa teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 sierpnia 1980 |
Mewa
Antoni Czechow
postać: Eugeniusz Dorn reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 grudnia 1980 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Brat reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 grudnia 1980 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Tamten reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
4 czerwca 1981 |
Polonez
Sito Jerzy Stanisław
postać: Stanisław August Poniatowski reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
3 kwietnia 1982 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Alonzo reżyseria: Ziętarski Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
18 marca 1983 |
Listopad
Henryk Rzewuski
postać: Ksiądz Krasicki reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 listopada 1983 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Kapłan Heliogabala reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 czerwca 1984 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Hetman reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 lutego 1985 |
Mały bies
Fiodor Sołogub
postać: Wieriga reżyseria: Zioło Rudolf teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 kwietnia 1986 |
Amadeusz
Peter Shaffer
postać: Hrabia Johann Killkian von Stracke reżyseria: Strnisko Vladimir teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 kwietnia 1987 |
Bruno
Henryk Dederko
postać: Emisariusz reżyseria: Andrucki Jacek teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 lutego 1988 |
Świętoszek
Molière
postać: Orgon reżyseria: Radecka Barbara Katarzyna teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
22 maja 1988 |
W małym dworku
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Dyapanazy Nibek reżyseria: Jaśniewicz Ryszard teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
12 czerwca 1988 |
Kiedy minie pięć lat
Federico García Lorca
postać: Starzec reżyseria: Nowicki Paweł teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
11 listopada 1988 |
A to Polska właśnie...
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
22 marca 1989 |
Feeryczna komedia
Włodzimierz Majakowski
postać: Profesor, Towarzysz reżyseria: Nosowicz Stanisław teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
8 lipca 1989 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Ojciec reżyseria: Gliński Marek teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
2 grudnia 1989 |
Dziewczyna z bzem majowym czyli Żywa klasa
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Wodzirej I reżyseria: Kordziński Roman teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
17 lutego 1990 |
Noc Walpurgii czyli Kroki Komandora
Wieniedikt Jerofiejew
postać: Wowa reżyseria: Nosowicz Stanisław teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
27 marca 1990 |
Pasja
Mieczysław Abramowicz
postać: Święty Piotr, Diabeł, Faryzeusz, Uzdrowiony paralityk reżyseria: Abramowicz Mieczysław teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
13 maja 1990 |
Bunt na U.S.S.Caine
Herman Wouk
forma twórczości: reżyseria teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
24 listopada 1990 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Tobiasz reżyseria: Kordziński Roman teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
5 stycznia 1991 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Okopiński Marek teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
5 stycznia 1991 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Kapelan reżyseria: Okopiński Marek teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
20 października 1991 |
Brytan-Bryś
Aleksander Fredro
postać: Orzeł reżyseria: Kordziński Roman teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
21 grudnia 1991 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Kordziński Roman teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
21 grudnia 1991 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Żyd reżyseria: Kordziński Roman teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
21 grudnia 1991 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Bartos reżyseria: Kordziński Roman teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
21 grudnia 1991 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Kosynier reżyseria: Kordziński Roman teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
21 grudnia 1991 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Kazimierz Wielki reżyseria: Kordziński Roman teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
21 grudnia 1991 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Arcykapłan reżyseria: Kordziński Roman teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
28 marca 1992 |
Królewna Śnieżka
Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
forma twórczości: reżyseria teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
28 marca 1992 |
Królewna Śnieżka
Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
postać: Zagapek reżyseria: Michalewski Romuald, Ziembiński Krzysztof teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
30 czerwca 1992 |
Królewna Śnieżka
Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
forma twórczości: reżyseria teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
21 listopada 1992 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Pustelnik, Popiel III wygnany reżyseria: Major Ryszard teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
7 lutego 1993 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Łapiński Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
7 lutego 1993 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Pan Jowialski reżyseria: Łapiński Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
24 września 1993 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Felicjan Dulski reżyseria: Ziembiński Krzysztof teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
26 listopada 1993 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Skwark Józef teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
26 listopada 1993 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Pantalone dei Bisognosi reżyseria: Skwark Józef teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
19 lutego 1994 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Szambelan reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
15 maja 1994 |
Na pełnym morzu
Mrożek Sławomir
postać: Gruby rozbitek reżyseria: Skwark Józef teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
7 stycznia 1995 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Sędzia reżyseria: Skwark Józef teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
26 marca 1995 |
Kowal Malambo. Argentyńska historia
Tadeusz Słobodzianek
postać: Święty Piotr reżyseria: Pasieczny Marek teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
18 czerwca 1995 |
Mayday
Ray Cooney
postać: Inspektor Porterhouse reżyseria: Skwark Józef teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
23 września 1995 |
Antygona
Sofokles
postać: Tejrezjasz reżyseria: Orzechowski Adam teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
14 kwietnia 1996 |
Opowiadanie o ZOO
Edward Albee
postać: Piotr reżyseria: Kowalski Tomasz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
31 grudnia 1996 |
Z rączki do rączki
Cooney Michael
postać: George Jenkins reżyseria: Skwark Józef teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
8 maja 1997 |
Bóg
Woody Allen
postać: Lekarz reżyseria: Najmoła Zbigniew teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
8 maja 1997 |
Bóg
Woody Allen
postać: Mężczyzna z miotłą reżyseria: Najmoła Zbigniew teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
8 maja 1997 |
Bóg
Woody Allen
postać: Pan reżyseria: Najmoła Zbigniew teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
14 września 1997 |
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
postać: Mateusz Cuthbert reżyseria: Nosowicz Stanisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
19 grudnia 1998 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Arcykapłan, Kosynier reżyseria: Ziembiński Krzysztof teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
24 maja 2000 |
Michał Anioł Buanorroti
forma twórczości: reżyseria teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
23 września 2000 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Hrydzewicz Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|