20 czerwca 1954 |
Wieczór jednoaktówek
Aleksander Fredro
postać: Pan reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: PWST, Kraków
|
23 października 1954 |
Panna bez posagu
Aleksander Ostrowski
postać: Cygan reżyseria: Kobryński Łazarz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 lutego 1955 |
Grzech
Stefan Żeromski
postać: Michał reżyseria: Lubicz-Lisowski Juliusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 maja 1955 |
Ballady i romanse
Aleksander Maliszewski
postać: Michał reżyseria: Czajkowska Irma teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 grudnia 1955 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Stach reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 stycznia 1956 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Murzyn reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 kwietnia 1956 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Grabiec reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 maja 1956 |
Myszy i ludzie
John Steinbeck
postać: Policjant reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 września 1956 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Lucio reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 września 1956 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Pianka reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1956 |
Bohater naszego świata
John Millinghton Synge
postać: Szymon Keogh reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1957 |
Jacobowsky i pułkownik
Franz Werfel
forma twórczości: role reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 kwietnia 1957 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
postać: Janek reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 lipca 1957 |
Nowy Don Kiszot czyli Sto Szaleństw
Aleksander Fredro
postać: Karol reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1957 |
O dwóch takich co ukradli księżyc
Kornel Makuszyński
postać: Patałłach reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1957 |
O dwóch takich co ukradli księżyc
Kornel Makuszyński
postać: Zbójca Trzęsionka reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 kwietnia 1958 |
Zaklinacz deszczu
Richard Nash
postać: Jim Curry reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 listopada 1958 |
Stan oblężenia
Albert Camus
postać: Sprzedawca wstążek reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1958 |
Porwanie w Tiutiurlistanie
Wojciech Żukrowski
postać: Kogut - Kapral Pypeć reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
13 marca 1959 |
Myszy i ludzie
John Steinbeck
postać: Policjant reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 kwietnia 1959 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Jan Kanty Doręba reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 czerwca 1959 |
Geniusz sierocy
Maria Dąbrowska
postać: Jerzy Ponętowski reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 października 1959 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Sawa reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 listopada 1959 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Teodoryk reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 lutego 1960 |
Dundo Maroje (Rzymska kurtyzana)
Marin Drżić
postać: Popiva reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 marca 1960 |
Rakieta Alfa 1
Zbigniew Niemczynowski
postać: Reporter Kiki reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Herold reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Przyboczny Aigistosa reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Sędzia reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 września 1960 |
Ponad wszystko, najokrutniejszy jest król
Nisim Aloni
postać: Jonatan reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1960 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Mistrz reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1960 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Uczestnik pogrzebu reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1960 |
Radość z odzyskanego śmietnika
Jerzy Krasowski
postać: Generał Dąbrowa reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 kwietnia 1961 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Bertolt Brecht
postać: Matti reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 czerwca 1961 |
Smok
Eugeniusz Szwarc
postać: Lancelot reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
2 września 1961 |
Wieczór Trzech Króli lub co chcecie
William Shakespeare
postać: Dworzanin Księcia reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 października 1961 |
Baśń o śpiącej królewnie i błękitnej róży
Irena Prusicka
postać: Ernest Potężny reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1961 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: II Członek Komisji reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1961 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: II Policjant reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 lutego 1962 |
Świętoszek
Molière
postać: Oficer Gwardii reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Sobolewski reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Wysocki reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
13 września 1962 |
Kondukt
Bohdan Drozdowski
postać: Kazek reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 listopada 1962 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Masztalerz I reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 grudnia 1962 |
Ten, który dotrzymuje słowa
Alfredo Dias Gomes
postać: Mistrz Coca reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 marca 1963 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Tezeusz reżyseria: Zamkow-Słomczyńska Lidia teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1963 |
Androkles i lew
George Bernard Shaw
postać: Zawiadowca, Dozorca Menażerii, Poganiacz wołów reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 lipca 1963 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Leon Birbancki reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1963 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Osip reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Płetwonurek reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 marca 1964 |
Tylko dziewięćdziesiąt dziewięć (z Teresą Iżewską)
Teresa Iżewska, Piotr Paradowski
postać: Jaszin reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 maja 1964 |
Śmierć na gruszy
Witold Wandurski
postać: Wyrobnik reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
10 października 1964 |
Stworzenie świata
Jerzy Janicki
postać: Sekretarz reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
24 stycznia 1965 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Grabiec reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 lutego 1965 |
Pan Bogusławski
Widowisko liryczne
forma twórczości: role reżyseria: Straszewska Maria teatr: Estrada Dolnośląska, Wrocław
|
1 kwietnia 1965 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Margrabia Poza reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
17 czerwca 1965 |
Anioł na dworcu
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Chłop reżyseria: Kotas Ryszard teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
19 listopada 1965 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Widmo reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
19 listopada 1965 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
19 listopada 1965 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Szatan reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
19 listopada 1965 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Wariat reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
19 listopada 1965 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Szewc reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
19 listopada 1965 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Spiskowy reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
24 marca 1966 |
Wieś Stiepanczikowo i jej mieszkańcy
Fiodor Dostojewski
postać: Sergiusz Aleksandrowicz reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
12 maja 1966 |
Stanisław i Bogumił
Maria Dąbrowska
postać: Iziasław reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
22 października 1966 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Hook reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
22 października 1966 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Zapowiadacz reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
23 października 1966 |
Niech żyje król!
Krzyżagórski Klemens
forma twórczości: role reżyseria: Stapf Stanisław teatr: Teatr Lalek „Chochlik”, Wrocław
|
22 grudnia 1966 |
Kulig, czyli pochwała dawnej wesołości
Leon Schiller
postać: Wieśniak reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
22 grudnia 1966 |
Kulig, czyli pochwała dawnej wesołości
Leon Schiller
postać: Korydon reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
22 grudnia 1966 |
Kulig, czyli pochwała dawnej wesołości
Leon Schiller
postać: Ułan reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
22 grudnia 1966 |
Kulig, czyli pochwała dawnej wesołości
Leon Schiller
postać: Starszy drużba reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 lutego 1967 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Bourdon de L'Oise reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 lutego 1967 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
forma twórczości: role reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
21 kwietnia 1967 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Popow reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 września 1967 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Sawa reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
3 stycznia 1968 |
Życie snem
Pedro Calderon de la Barca
postać: Klotald reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
1 marca 1968 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Papkin reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
9 maja 1968 |
Królewskie łowy słońca
Peter Shaffer
forma twórczości: role reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
2 października 1968 |
Podstępy Skapena
Molière
postać: Sylwester reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 listopada 1968 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Mężczyzna II reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
16 stycznia 1969 |
Kondukt
Bohdan Drozdowski
postać: Kazek reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
7 czerwca 1969 |
Protesilas i Laodamia
Stanisław Wyspiański
postać: Aojdes reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
19 czerwca 1969 |
Dziewczyna z Ankony
Angelo Beolco zwany Ruzzantem
postać: Imć Tomao reżyseria: Herman Włodzimierz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 lipca 1969 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Papkin reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
24 października 1969 |
Burza
William Shakespeare
postać: Stefano reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
28 grudnia 1969 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Ryszard reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
20 lutego 1970 |
Don Juan
Molière
postać: Duch, zbój reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
20 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Popow reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
6 maja 1970 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Jan reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 listopada 1970 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Czepiec reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 lutego 1971 |
Rzecz ludzka/Gra snów
Jastrun M./Strindberg A.
postać: Głos 5 (Oficer) reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 lutego 1971 |
Gra snów
August Strindberg
postać: Głos 5 (Oficer) reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
13 maja 1971 |
Błękitny potwór
Carlo Gozzi
postać: Brighella reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
24 września 1971 |
Wasantasena
Siudraka
postać: Masażysta reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
10 lutego 1972 |
Wieczór Trzech Króli
William Shakespeare
postać: Malwolio reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
25 marca 1972 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Aktor reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
25 marca 1972 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
25 marca 1972 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Przodownik reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
21 września 1972 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Józef reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
23 listopada 1972 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Jan Maciej Karol Wścieklica reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
18 stycznia 1973 |
Sama Słodycz
Ireneusz Iredyński
postać: Mężczyzna IV reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
23 marca 1973 |
Improwizacja w Wersalu. Chory z urojenia
Molière
postać: Argan reżyseria: Wróblewski Jerzy, Wróblewski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
23 marca 1973 |
Improwizacja w Wersalu. Chory z urojenia
Molière
postać: Molier reżyseria: Wróblewski Jerzy, Wróblewski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
9 maja 1973 |
Bezsenność
Lucille Fletcher
postać: Inspektor Walker reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
18 października 1973 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Lord Hastings reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
23 marca 1974 |
Nauczyciel tańca
Lope de Vega
postać: Alberigo reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
10 maja 1974 |
Deszcz pada w moim domu
Paul Willems
postać: Bąbel reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
28 września 1974 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Zawilec reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 grudnia 1974 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Brighella reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
18 stycznia 1975 |
Niezwykłe przygody Pana Kleksa
Jan Brzechwa
postać: Alojzy Bąbel reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 maja 1975 |
Rabelais. Gargantua i Pantagruel
Jean-Louis Barrault
postać: Brat Jan reżyseria: Jerković Bogdan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
6 stycznia 1976 |
Ślub
Witold Gombrowicz
postać: Pijak reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
6 marca 1976 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
6 marca 1976 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Jonek reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
12 czerwca 1976 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Towarzysz Optymistenko reżyseria: Mrówczyński Grzegorz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
18 września 1976 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Ambroży Jenialkiewicz reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
24 października 1976 |
Nowe cierpienia młodego W.
Ulrich Plenzdorf
postać: Ojciec reżyseria: Mrówczyński Grzegorz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
7 grudnia 1976 |
Protokół pewnego zebrania
Aleksander Gelman
postać: Paweł Batarcew reżyseria: Mrówczyński Grzegorz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
5 marca 1977 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Dziennikarz reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
5 marca 1977 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Gruby reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
26 maja 1977 |
Historia o Miłosiernej, czyli Testament psa
Ariano Suassuna
postać: Chico reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
29 października 1977 |
Tragiczna historia Hamleta, księcia Danii
William Shakespeare
postać: Marcelius reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
23 lutego 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Mąż reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
23 lutego 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Szlachcic reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
23 lutego 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Wincenty reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
23 lutego 1978 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Żołnierz reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
30 grudnia 1978 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Bartos reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
30 grudnia 1978 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Archanioł Gabryel reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
2 marca 1979 |
Nie-Boska komedia
Krasiński Zygmunt
postać: Lokaj reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1979 |
Koczowisko
Tomasz Łubieński
postać: Kirkor reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 października 1979 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Chłopicki reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
21 maja 1980 |
Opętani
Witold Gombrowicz
postać: Handrycz reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 września 1980 |
Łunin, czyli Śmierć Kubusia Fatalisty
Edward Radziński
postać: Aleksander hr. Orłow reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
8 listopada 1980 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Joachim Cielęciewicz reżyseria: Piaskowski Piotr teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
21 lutego 1981 |
Yo-Yo
Marek Piwowski
postać: Major Cath reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
30 maja 1981 |
Po Hamlecie
Jerzy Żurek
postać: Lizon reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
18 listopada 1981 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Czepiec reżyseria: Przegrodzki Igor teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
12 grudnia 1981 |
Pieszo
Sławomir Mrożek
postać: Ojciec reżyseria: Miłkowski Dariusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
2 kwietnia 1982 |
Trans-Atlantyk
Witold Gombrowicz
postać: Pyckal reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
15 października 1982 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Sajetan Tempe reżyseria: Bunsch Jacek teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
12 lutego 1983 |
Żegnaj, Judaszu...
Ireneusz Iredyński
postać: Jan reżyseria: Bunsch Jacek teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
22 maja 1983 |
Woyzeck
Georg Büchner
postać: Doktor reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
10 listopada 1983 |
Koczowisko
Tomasz Łubieński
postać: Kirkor (gościnnie) reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
23 marca 1984 |
Oni
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Melchior Abłoputo reżyseria: Bunsch Jacek teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 października 1984 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Hoppe reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 października 1984 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: I Urzędnik policyjny reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 kwietnia 1985 |
Na czworakach
Tadeusz Różewicz
postać: Dr Racapan reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
5 października 1985 |
Bar Świat
Bohumil Hrabal
postać: Egon reżyseria: Krobot Ivo teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
24 lutego 1986 |
Szukam pracy II
Jan Kaczmarek
forma twórczości: role teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
21 marca 1986 |
Kandyd, czyli optymizm
Voltaire
postać: Pangloss, Gubernator, Krytyk, Generał reżyseria: Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
16 listopada 1986 |
Upiory
Henrik Ibsen
postać: Pastor Manders reżyseria: Zioło Rudolf teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 marca 1988 |
Pułapka na myszy
Agatha Christie
postać: Metcalf reżyseria: Piestrak Marek teatr: Teatr Rozrywki, Wrocław
|
21 maja 1988 |
Dzieci Arbatu
Anatolij Rybakow
postać: Bieriezin reżyseria: Bunsch Jacek teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
1 listopada 1988 |
Witaj Max
Pierre Chesnot
postać: Georges Bertoux reżyseria: Nowak Jerzy Z. teatr: Teatr Rozrywki, Wrocław
|
22 stycznia 1989 |
Opowieści Lasku Wiedeńskiego
Ödön von Horváth
postać: Zauberkönig reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
18 czerwca 1989 |
Brudne czyny
Marek Hłasko
postać: Abakarow reżyseria: Markowska Ewa teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1990 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Chasyd reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1990 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Emigrant żydowski reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1990 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Mieszkaniec Kijowa reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1990 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Obrońca Landau reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1990 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Profesor Agramow reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1990 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Uczestnik procesji reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
7 października 1990 |
Historia konia
Lew Tołstoj
postać: Generał reżyseria: Rozowski Mark teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
12 stycznia 1991 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Fon Kostryn reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
12 stycznia 1991 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Jeden z gminu reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 marca 1991 |
Miazga
Jerzy Andrzejewski
postać: Ambasador reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
12 września 1991 |
Amadeusz
Peter Shaffer
postać: Hrabia Johann Killian von Strack reżyseria: Adamczyk Wojciech teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 października 1991 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Rejent Milczek reżyseria: Makowiecki Andrzej teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
31 grudnia 1991 |
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
postać: Sąsiad reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
29 marca 1992 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Ojciec Albertynki reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
10 stycznia 1993 |
Pierścień i róża
William Makepeace Thackeray
postać: Bombastini, Drwal reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
10 października 1993 |
Ojciec
August Strindberg
postać: Pastor reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
4 maja 1994 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Monteki reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
30 listopada 1994 |
Kasia z Heilbronnu albo próba ognia
Heinrich von Kleist
postać: Gebhardt reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
19 marca 1995 |
Przygody Tomka Sawyera
Mark Twain
postać: Mister Dobbins reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
26 kwietnia 1996 |
Płatonow - Akt pominięty
Antoni Czechow
postać: Marko reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
20 maja 1996 |
Improwizacje wrocławskie
Molière
postać: La Thorilliere reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
8 listopada 1996 |
Król umiera, czyli Ceremonie
Eugène Ionesco
postać: Starszy Pan reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
5 lipca 1997 |
Wszystko w rodzinie
Ray Cooney
postać: Sierżant Policji reżyseria: Sławiński Marcin teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
22 listopada 1997 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Stary Hrabia Respekt reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
22 lutego 2001 |
Przygody Hucka Finna, czyli O czym dziś napisałby Mark Twain
Roman Kołakowski
postać: Nauczyciel Dobbins reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
22 kwietnia 2001 |
Wiśniowy sad
Antoni Czechow
postać: Gość reżyseria: Miśkiewicz Paweł teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 marca 2002 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ojciec reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
24 stycznia 2003 |
Azyl
Maksym Gorki
postać: Miedwiediew reżyseria: Lupa Krystian teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
24 kwietnia 2004 |
Bajka o sercu ze strychu
Maciej Kowalewski
postać: Dziadek reżyseria: Kowalewski Maciej teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
7 stycznia 2006 |
Wieczór Jubileuszowy
forma twórczości: role reżyseria: Tosza Bogdan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
10 lutego 2007 |
Lincz: Pani Aoi. Wachlarz. Szafa
Yukio Mishima
postać: Klient reżyseria: Olsten Agnieszka teatr: Teatr Polski, Wrocław
|