20 marca 1959 |
Pamiętnik Pani Beatrycze
Ernest Hemingway
postać: Kubuś reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 marca 1959 |
Szewc z Efezu
Zbigniew Fonferko
postać: Ksenon reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1959 |
Pamiętnik pani Beatrycze
Jerzy Rakowiecki
postać: Kubuś reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1959 |
Zagłoba detektywem
Włodzimierz Odojewski
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1959 |
Nie ma ucieczki
Ray Chesson
postać: Kelly reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 września 1959 |
Orkiestra milionera
Eric Linklater
postać: Juan Motley reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 października 1959 |
Zbrodnia doktora Bardin
Andrzej Szczypiorski, Bronisław Wiernik
postać: Filip Bardin reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 grudnia 1959 |
Meszty Abu Kazema
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Hassan reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 stycznia 1960 |
S.O.S.
Agatha Christie
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 maja 1960 |
Otrzęsiny krakowskie
Roman Pisarski
postać: Student reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 czerwca 1960 |
Codziennie przed zaśnięciem
Henryk Bardijewski
forma twórczości: role reżyseria: Wiktorczyk Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 czerwca 1960 |
Na rogach ulic
Henryk Bardijewski
forma twórczości: role reżyseria: Wiktorczyk Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 czerwca 1960 |
Morfeusz
Krystyna Salaburska
postać: Sen zabawny reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 lipca 1960 |
Jadą goście, jadą
Jarosław Abramow-Newerly, Andrzej Wiktor Piotrowski
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 lipca 1960 |
Człowiek nie starzeje się
Bronisław Wiernik
postać: Świadek reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 października 1960 |
Rekonstrukcja poety
Zbigniew Herbert
postać: Elpenor reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 października 1960 |
Bachus
Jean Cocteau
postać: Hans reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1961 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Jan reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 maja 1961 |
Akwarium
Krystyna Salaburska
postać: Janek reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 maja 1961 |
Spóźnione spotkanie
Włodzimierz Odojewski
postać: Znajomy reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 grudnia 1961 |
Niespodzianka
Stanisław Kowalewski
postać: Marcin reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 czerwca 1962 |
Anna, siostra króla
Jean Canolle
postać: Sekretarz Monnt reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lipca 1962 |
Próbny alarm
Michał Wyszomirski
postać: Al reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 sierpnia 1962 |
Podróżniczka
Gisèle Prassinos
postać: Loris reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 października 1962 |
Dyżur
Nora Adamian
postać: Andriusza reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 stycznia 1963 |
Mgławica Andromedy
Iwan Jefremow
postać: Zon Tal reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 marca 1963 |
Autobusy
Józef Hen
postać: Wojtek reżyseria: Załuski Roman teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 czerwca 1963 |
Mamin-synek
Ilona Borska
postać: Lubosz reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1963 |
Kartka ze sprawozdania
Zofia Posmysz-Piasecka
postać: Adam Brzozowski reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 sierpnia 1963 |
Archeologia
Władysław Terlecki
postać: Dziennikarz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 października 1963 |
Punkt zwrotny
Włodzimierz Odojewski
postać: Marek reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 lipca 1964 |
Kwiecień
Józef Hen
postać: Chorąży Juliusz Szumibur reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 1965 |
Jutro powrócą ptaki
Bohdan Drozdowski
postać: Grzegorz reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1966 |
Lot do Andersa
Konrad Fiałkowski
forma twórczości: role reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 czerwca 1966 |
Róża i cyprys
Lew Kaltenbergh, Hanna Malewska, Cyprian Kamil Norwid
forma twórczości: role reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1966 |
Pruski mur
Witold Zalewski
postać: Królewicz reżyseria: Bohdziewicz Antoni teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 stycznia 1967 |
Pierwsza na świecie w Chicago
Jerzy Krzysztoń
postać: Laszlo reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1967 |
Upiór
Donald Honig
postać: Właściciel domu reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 sierpnia 1967 |
Myśliwi
Władysław Terlecki
postać: Mały reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 września 1967 |
Lęk
Maria Jankowska
postać: Mężczyzna 1 reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 września 1967 |
Złodziej
Maria Jankowska
postać: Złodziej reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 października 1967 |
Noc przed sowietami
Wielemir Chlebnikow
forma twórczości: role reżyseria: Słucki Arnold, Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lutego 1968 |
Plama na Złotej Puszczy
Bolesław Mrówczyński
postać: Kowalski reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 marca 1968 |
Dzwonnik z Notre Dame
Wiktor Hugo
postać: Klaudiusz Frollo reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 kwietnia 1968 |
L'amore sacro e l'amore profano
Giovanni Boccaccio, Francesco Petrarka
forma twórczości: role reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1968 |
Przesłuchanie Roberta W
Eugeniusz Kabatc
postać: Dabl Ju reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 października 1968 |
Opowieść o Wrześniu 1939
Wiesław Opałek, Marek Wołłejko
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 listopada 1968 |
Godzien litości
Aleksander Fredro
postać: Elwin reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 grudnia 1968 |
Konrad nie chce zejść ze sceny
Jerzy Zawieyski
postać: Marc Henard reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 grudnia 1968 |
Odyseusz i wieprze
Lion Feuchtwanger
postać: Femios reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 stycznia 1969 |
Kosmodrom 2
Konrad Fiałkowski
postać: Ald reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 marca 1969 |
Ostatnia nowość
Edward Bourdet
postać: Marek reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 marca 1969 |
Pierwszy i ostatni
John Galsworthy
postać: Larry Darrant reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 1969 |
Wanna
Andrzej Wiktor Piotrowski, Ryszard Waldeck
postać: On reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1969 |
Głosy z tamtego świata
Aleksander Minkowski
postać: Porucznik Piotr Dolme reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 czerwca 1969 |
Zanim traktory zdobyły wiosnę
Mirosława Malcharek
postać: Rozmówca reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lipca 1969 |
Nieśmiały
Endre Fejes
postać: Nieśmiały reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 sierpnia 1969 |
Gdy płoną lasy
Jerzy Zawieyski
postać: Konrad reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 września 1969 |
Sprawa Denzingera
Bedřich Becher, Jerony Gregor
postać: Richard Trattenburg reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 września 1969 |
W cieniu Linii Maginota
Wiesław Opałek, Marek Wołłejko
postać: Jerzy Noakowski reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 grudnia 1969 |
Punkt obserwacyjny
Marian Łohutko
postać: Adam reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 lutego 1970 |
Winda
Ireneusz Iredyński
postać: On reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 marca 1970 |
Życie jest snem
Pedro Calderon de la Barca
postać: Książę Sismundo reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 lipca 1970 |
Nieszczęsny Pyrrus
Ivan Izakovič
postać: Piotr reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 sierpnia 1970 |
W czepku urodzona
Zdzisław Skowroński
postać: Kitula reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 sierpnia 1970 |
Gdzież są te wielkie miłości?
Stefan Andrescu, Theodor Manescu
postać: Firu reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 września 1970 |
Filozof
Ambrose Bierce
postać: Parker Adderson reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 września 1970 |
Niepozorny ajent
Bruce Friedman
postać: Ajent reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 września 1970 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Jan reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 października 1970 |
Tajemnica profesora Czelawy
Stefan Grabiński
postać: Młody neurolog Berent reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 listopada 1970 |
Księżniczka i maur
René de Chateaubriand
postać: Aben-Hamet reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 grudnia 1970 |
Kwartet C-dur Józefa Heydna
Bronisław Wiernik
postać: Nieprzedawniony reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 marca 1971 |
Straszny jar
Rolf Boldrewood
postać: Starlight reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 marca 1971 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Widmo reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 marca 1971 |
Śmierć Orfeusza
Andrzej Szypulski
postać: Orfeusz reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1971 |
Analiza morderstwa
Carolina Adams
postać: John Andros reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 maja 1971 |
Wachlarz
Carlo Goldoni
postać: Pan Ewaryst reżyseria: Gliński Wieńczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 1971 |
Koleżeńska przysługa
Ivan Bukovčan
postać: Drugi reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 czerwca 1971 |
Mindowe
Juliusz Słowacki
postać: Dowmunt reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 czerwca 1971 |
Pasażer
Władysław Terlecki
postać: Monodramista reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lipca 1971 |
Czas to zasadzka
Francis Clifford
postać: Luis Zavelia reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 września 1971 |
Honor kobiety
Krystyna Usarek
postać: Jerzy reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 października 1971 |
Kraksa
Aleksander Fredro, Halina Pietrusiewicz
postać: Marcin Stawczyk reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 grudnia 1971 |
Zabawa z Broadholmem
Aleksander Minkowski
postać: Rickie Fleming reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 grudnia 1971 |
Maria
Antoni Malczewski
postać: Poeta reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 marca 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 marca 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 kwietnia 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 kwietnia 1972 |
Zykowowie
Maksym Gorki
postać: Michał (Misza) reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 kwietnia 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 kwietnia 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1972 |
Miasto Santa Cruz
Janina Morawska
postać: Ricardo reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 kwietnia 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 maja 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 maja 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 maja 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 maja 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 czerwca 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 czerwca 1972 |
Warkocz Amelii
Stefan Grabiński
postać: Henryk reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1972 |
Nieznajomy zamówił requiem
Bronisław Wiernik
postać: Wolfgang Amadeusz Mozart reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 czerwca 1972 |
Szczęśliwej podróży, kochanie
Charles Guilford
postać: Ron Corner reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 lipca 1972 |
Chwila ulotna
Dominique Vivant de Non
postać: Kawaler de Vivant reżyseria: Korewa Aleksandra teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 lipca 1972 |
Wesele
Edward Stachura
postać: Michał reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 sierpnia 1972 |
Daleka jest droga do Tipperary
Anna Sudlitz
postać: Ronny Jeffrey reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 września 1972 |
Daleka jest droga do Tipperary
Anna Sudlitz
postać: Ronny Jeffrey reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 października 1972 |
Minotaur
Julio Cortazar
postać: Grający na cytrze reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 października 1972 |
Ojciec Goriot
Honore de Balzac
postać: Eugeniusz de Rastignac reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 października 1972 |
Odpis dyplomu
Zofia Posmysz-Piasecka
postać: Marcin reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 listopada 1972 |
Śmierć hippiesa
Eugeniusz Kabatc
postać: Adam reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 lutego 1973 |
Żagiel na niebie
Halina Auderska
postać: Pstrokatek kuglarz reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 marca 1973 |
Sprawa brzeska
Mieczysław Szerer
postać: Stanisław Dubois reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 marca 1973 |
Sprawa brzeska
Mieczysław Szerer
postać: Stanisław Dubois reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 marca 1973 |
Nosić swoją skórę
Andrzej Mularczyk
postać: Inek reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1973 |
Śmierć Fauna
Tytus Czyżewski
postać: Dziedzic reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 kwietnia 1973 |
Błękitna piramidka
Ray Bradbury
postać: Doktor Wolcott reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1973 |
Pani Walewska
Wacław Gąsiorowski
postać: Kawaler Gorajski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 maja 1973 |
Pani Walewska
Wacław Gąsiorowski
postać: Kawaler Gorajski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1973 |
Atlantyk w ogniu
Wojciech Brodnicki
postać: Fred reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 sierpnia 1973 |
Współcześni Hamleci
Irwin Shaw
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 października 1973 |
Kryptonim "Pommernstellung DL"
Janusz Korczak
postać: Witalis reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 października 1973 |
Pancerni
Jerzy Zagórski
forma twórczości: role reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 listopada 1973 |
Dzień przyjęć
Maria Jankowska
postać: Pacjent reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 listopada 1973 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Książę Gintułt reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 listopada 1973 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Książę Gintułt reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1973 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Książę Gintułt reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 grudnia 1973 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Książę Gintułt reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 grudnia 1973 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Książę Gintułt reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 stycznia 1974 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Książę Gintułt reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 stycznia 1974 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Książę Gintułt reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lutego 1974 |
Zegarek
Jerzy Szaniawski
postać: Jan reżyseria: Maciejewski Maciej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lutego 1974 |
Piętaszkowie
Marcin Wolski
forma twórczości: role reżyseria: Gorczycka Joanna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 kwietnia 1974 |
Zawisza Czarny
Juliusz Słowacki
postać: Książę reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 czerwca 1974 |
U nas zawsze o'key
Leszek Prorok
postać: Pasażer reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lipca 1974 |
Czekać końca
Andrzej Przypkowski
postać: Redaktor reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lipca 1974 |
Bal zakochanych
Konstanty Ildefons Gałczyński
postać: Poeta reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 grudnia 1974 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
postać: Narrator I reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 grudnia 1974 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Student reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 grudnia 1974 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
postać: Narrator I reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1975 |
Ziemia obiecana
Władysław Reymont
postać: Myszkowski reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 stycznia 1975 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
postać: Narrator I reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 stycznia 1975 |
Ziemia obiecana
Władysław Reymont
postać: Myszkowski reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 stycznia 1975 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
postać: Narrator I reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 stycznia 1975 |
Ziemia obiecana
Władysław Reymont
postać: Myszkowski reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 stycznia 1975 |
Ziemia obiecana
Władysław Reymont
postać: Myszkowski reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 stycznia 1975 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
postać: Narrator I reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 stycznia 1975 |
Ziemia obiecana
Władysław Reymont
postać: Myszkowski reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1975 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
postać: Narrator I reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 stycznia 1975 |
Ziemia obiecana
Władysław Reymont
postać: Myszkowski reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lutego 1975 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
postać: Narrator I reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lutego 1975 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
postać: Narrator I reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 lutego 1975 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
postać: Narrator I reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lutego 1975 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
postać: Narrator I reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 czerwca 1975 |
W noc jasną od błyskawic
Tomasz Mann
postać: Rudolf Schwerdtfeger reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 sierpnia 1975 |
Wielki aktor Jones
Giennadij Gor
postać: Edgar Allan oraz aktor Jones reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 października 1975 |
Historia jednej przyjaźni
Stanisław Nadzin
postać: Fryderyk Chopin reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 listopada 1975 |
Ucieczka
Małgorzata Krupska
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 listopada 1975 |
Ludzie przeciwko śmierci
Anna Szymańska
postać: Doktor Blalock reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 grudnia 1975 |
Pasjans
Ewa Szumańska
postać: Sanders reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 stycznia 1976 |
Kciuk
Jacek Szypulski
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 marca 1976 |
Zatrute czekoladki
Anthony Cox Berkeley
postać: Morton Bredley reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 maja 1976 |
Bramy Lipska
Jan Dobraczyński
postać: Cesarz Aleksander reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 czerwca 1976 |
Mówimy do was z przyszłości
Andrzej Legiecki
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 czerwca 1976 |
Diabeł
Witold Rumel
postać: Giovanni Moceni reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 września 1976 |
Pożegnanie z bronią
Ernest Hemingway
postać: Rinaldi reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 września 1976 |
Karczma pod biblijnym mocarzem
Franciszek Sikorski
postać: Cieślak reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 października 1976 |
Widziadła senne
Heinrich Heine
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 października 1976 |
Mądremu biada
Aleksander Gribojedow
postać: Aleksiej Stiepanowicz Mołczalin reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 grudnia 1976 |
Słuchając organów
Tadeusz Kubiak
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lutego 1977 |
Ofiary
Saturnina Wadecka
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 marca 1977 |
Gdy śmierć przychodzi
Adam Wojciechowski
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 maja 1977 |
W pustych mieszkaniach dzwonią telefony
Halina Krzyżanowska
postać: On reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 maja 1977 |
Zbrodnia wojenna czy konieczność wojskowa
Władysław Pawlak
postać: Gueroult reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 maja 1977 |
Zbrodnia wojenna czy konieczność wojskowa
Władysław Pawlak
postać: Gueroult reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 maja 1977 |
Zbrodnia wojenna czy konieczność wojskowa
Władysław Pawlak
postać: Gueroult reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 czerwca 1977 |
Herakles i centaury
Jan Koecher
postać: Folos reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1978 |
Klub kłamców
Michel de Ghelderode
postać: Saint Georges reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1978 |
Jagody
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Witek reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 marca 1978 |
Wielki układ
Zbigniew Kubikowski
postać: Grzegorz reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 marca 1978 |
Srebrny książę i Giaury
Arif Aleyo
postać: Melik Daniszmend reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 kwietnia 1978 |
Historie w starym zamku
Mór Jókai
postać: Lokaj reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 lipca 1978 |
Skasować drugie ja
Adam Hollanek
postać: Mężczyzna I/ Mężczyzna II reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 sierpnia 1978 |
Krzyk
Edward Hołda
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 września 1978 |
Łgarz
Montaque Rhodes James
postać: Olivier Lyon reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 stycznia 1979 |
Max
Wojciech Mazurkiewicz
postać: Allan reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 marca 1979 |
Samson i Dalila
Jan Dobraczyński
postać: Michał Korybut Wiśniowiecki reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 kwietnia 1979 |
Rocznica
Krystyna Bronżewska
forma twórczości: role reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1979 |
Naprzód Warszawo
Jan Koecher
postać: Ludwik Waryński reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 września 1979 |
Kwiat płonny
Walery Briusow
postać: Rudakow reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 września 1979 |
Mój stary
Władysław Wojciechowski
forma twórczości: reżyseria reżyseria: Boukołowski Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 listopada 1979 |
Szare chłopskie chaty
Jan Kasprowicz
forma twórczości: role reżyseria: Zelnik Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 grudnia 1979 |
E.T.A. Hoffman w Polsce
Maria Bilewiczowa
postać: E.T.A. Hoffman reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 stycznia 1980 |
Pilna sprawa
Kazimierz Strzałka
forma twórczości: role reżyseria: Zelnik Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 kwietnia 1980 |
Państwo S. oczekują gości
Siegfried Lenz
postać: Henryk reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 marca 1981 |
Iwanow
Antoni Czechow
postać: Mikołaj Aleksiejewicz Iwanow reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 czerwca 1982 |
Nadzieje medycyny - przeszczepy wątroby
Roman Dawidson
forma twórczości: role reżyseria: Młynarczyk Stanisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 grudnia 1982 |
Dziewięćdziesiąty trzeci
Stanisława Przybyszewska
postać: Książę de la Meuge reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1983 |
Przypadek na lotnisku
Janusz Domagalik
postać: Kibic reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 kwietnia 1983 |
Dżoker czerwienny
Roman Samsel
postać: Robert reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 maja 1983 |
Per mortem ad vitam
Mirosław Madejski
postać: J. Brown reżyseria: Młynarczyk Stanisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 czerwca 1983 |
Dziewczyna z kasety
Stanisław Stępień
forma twórczości: role reżyseria: Młynarczyk Stanisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1984 |
Brakujące stronice powieści
Julio Cortazar
postać: Autor reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 stycznia 1984 |
Król Maciuś Pierwszy
Janusz Korczak
postać: Król zwyciężony reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 stycznia 1984 |
Król Maciuś Pierwszy
Janusz Korczak
postać: Smutny król reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 lutego 1984 |
Król Maciuś Pierwszy
Janusz Korczak
postać: Smutny król reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 lutego 1984 |
Król Maciuś na wyspie bezludnej
Janusz Korczak
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lutego 1984 |
Król Maciuś na wyspie bezludnej
Janusz Korczak
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 marca 1984 |
Proces Giordana Bruna
Krzysztof Adamski
postać: Giordano Bruno reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 marca 1984 |
Proces Giordana Bruna
Krzysztof Adamski
postać: Giordano Bruno reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 marca 1984 |
Spotkanie Balinta Fabiana z Panem Bogiem
József Balázs
postać: Balint Fabian reżyseria: Olejniczak Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 sierpnia 1984 |
Dziewczyna z naszyjnikiem
Ryszard Frelek
postać: Generał Sosnkowski reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 września 1984 |
Najsławniejszy z Pierrotów
Urszula Kozanecka-Krzyśkow
postać: Jean-Gaspard Deburau reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 września 1984 |
Najsławniejszy z Pierrotów
Urszula Kozanecka-Krzyśkow
postać: Jean-Gaspard Deburau pseudonim Baptiste reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1985 |
Wanda
Cyprian Kamil Norwid
forma twórczości: role reżyseria: Boukołowski Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 czerwca 1985 |
Wieczny uśmiech
Pär Lagerkvist
postać: Pierwszy reżyseria: Olejniczak Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 listopada 1985 |
Święty żeglarz
Alejo Carpentier
postać: Juliusz Verne reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 listopada 1986 |
Zgadnij kto
Sławomir Olejniczak
postać: Przywódca reżyseria: Olejniczak Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 stycznia 1987 |
Kamizelka
Bolesław Prus
postać: Mąż reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 maja 1987 |
Adam, jeden z nas
Konrad Fiałkowski
postać: Kario reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 czerwca 1987 |
Adam, jeden z nas
Konrad Fiałkowski
postać: Kario reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 czerwca 1987 |
Adam, jeden z nas
Konrad Fiałkowski
postać: Kario reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 czerwca 1987 |
Adam, jeden z nas
Konrad Fiałkowski
postać: Kario reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 1987 |
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz
postać: Apostoł Paweł reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 1987 |
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz
postać: Apostoł Paweł z Tarsu reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 czerwca 1987 |
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz
postać: Apostoł Paweł reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 lipca 1987 |
Palę tylko Marlboro
Marta Gudzińska
postać: Lekarz reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 listopada 1987 |
Nie nasz człowiek
Michaił Bułhakow
forma twórczości: role reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 stycznia 1988 |
Za horyzontem
Jon Cleary
postać: Charles reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1989 |
Tommaso del Cavaliere
Julian Stryjkowski
postać: Daniel da Volterra reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1989 |
Opowieści z zaczarowanego lasu. Mity greckie
Nathaniel Hawthorne
postać: Autor reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 września 1989 |
Podróż brekiem
Jadwiga Żylińska
postać: Pan Biederman reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 września 1989 |
Szable w dłoń
Zofia Orszulska
postać: Stefan Starzyński reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1989 |
Kraj lat dziecinnych
Czesław Miłosz
forma twórczości: role reżyseria: Jarski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 kwietnia 1990 |
Jezus z Nazaretu
Roman Brandstaetter
postać: Poeta reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1990 |
Jezus z Nazaretu
Roman Brandstaetter
forma twórczości: role reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 kwietnia 1990 |
Żyć z Picassem
Francoise Gilot, Carlton Lake
postać: Max Jacob (22 lata)/ Andre Breton (65 lat) reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 kwietnia 1990 |
Piłeczka do golfa
Michel Calonne
postać: Profesor Knickerbickle reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 kwietnia 1990 |
W drodze do Wersalu
Wojciech Brodnicki
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 listopada 1990 |
Miałem tylko jedno życie
Stefan Kisielewski
postać: Teodor reżyseria: Sznerr-Mierzejewska Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 grudnia 1990 |
Miałem tylko jedno życie
Stefan Kisielewski
postać: Teodor reżyseria: Sznerr-Mierzejewska Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lutego 1991 |
Sceny z egzekucji
Howard Barker
postać: Szkicownik reżyseria: Tydeman John teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 grudnia 1991 |
Austeria
Julian Stryjkowski
postać: Wilf reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 grudnia 1991 |
Austeria
Julian Stryjkowski
postać: Wilf reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 maja 1992 |
Żył sobie skrzypek Hercowicz
Janina Titkow
forma twórczości: role reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 grudnia 1992 |
Pomóż swojej gwieździe
Maciej Parowski
forma twórczości: role reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 czerwca 1993 |
Prorok
Khalil Gibran
forma twórczości: role reżyseria: Giza Hanna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 czerwca 1994 |
Narcyz i Złotousty
Herman Hesse
postać: Narrator reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 czerwca 1994 |
Narcyz i Złotousty
Herman Hesse
postać: Narrator reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 października 1994 |
Ksiądz Jerzy nie zamilkł
Tadeusz Fredro-Boniecki
postać: Przewodnik I reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 października 1995 |
Kobiety na tle krajobrazu z rzeką
Heinrich Böll
forma twórczości: role reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 kwietnia 1996 |
Bracia Karamazow
Fiodor Dostojewski
forma twórczości: role reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1996 |
Bracia Karamazow
Fiodor Dostojewski
forma twórczości: role reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1996 |
Bracia Karamazow
Fiodor Dostojewski
forma twórczości: role reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 sierpnia 1996 |
Słowo o wyprawie Igora
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Jarski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 sierpnia 1996 |
Wielka brama
Kornel Makuszyński
postać: Dyrektor Żeglugi Wielkiej reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 sierpnia 1996 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
postać: Ksiądz Muchowiecki reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1996 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
postać: Ksiądz Muchowiecki reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 września 1996 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
postać: Ksiądz Muchowiecki reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 września 1996 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
postać: Ksiądz Muchowiecki reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 listopada 1996 |
Legiony
Henryk Sienkiewicz
postać: Henryk Dąbrowski reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 stycznia 1997 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
postać: Ksiądz Muchowiecki reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 kwietnia 1997 |
Ogród pana Błyszczyńskiego
Bolesław Leśmian
postać: Poeta (później poeta Makary) reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1997 |
Pokój dziecinny
Emil Zegadłowicz
postać: Autor reżyseria: Szlachtycz Stefan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1997 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Ksiądz reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1998 |
Widnokrąg
Wiesław Myśliwski
postać: Pan nauczyciel reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 stycznia 1998 |
Pałeczka, czyli każdemu to, na czym mu mniej zależy
Adolf Rudnicki
postać: Ludwik reżyseria: Markiewicz Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 1998 |
Koczowisko
Tomasz Łubieński
postać: Mistrz Adam Mickiewicz reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 sierpnia 1998 |
Termopile polskie
Tadeusz Miciński
postać: Król Stanisław August reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 października 1998 |
Pan Wołodyjowski
Henryk Sienkiewicz
postać: Ksiądz reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 listopada 1998 |
Car Samozwaniec
Adolf Nowaczyński
postać: Pater Andrzej reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1998 |
Car Samozwaniec
Adolf Nowaczyński
postać: Pater Andrzej reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 lutego 1999 |
Podróż sentymentalna
Laurence Sterne
postać: Zakonnik franciszkański reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1999 |
Mgła
Miguel Unamuno
postać: Domingo reżyseria: Markiewicz Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 marca 1999 |
Diabelski młyn
Krzysztof Choiński
forma twórczości: role reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 marca 1999 |
Mgła
Miguel Unamuno
postać: Domingo reżyseria: Markiewicz Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 grudnia 1999 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Minister reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1999 |
Ecce homo - Heleny Modrzejewskiej opowieść o Albercie Chmielowskim
Marcin Witan
forma twórczości: role reżyseria: Jarski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 marca 2000 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Ojciec Krzysztofa reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 marca 2000 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Ojciec Krzysztofa reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 marca 2000 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Ojciec Rafała reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 2000 |
Córka proboszcza
George Orwell
postać: Sir Tomasz reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 czerwca 2000 |
Upadek kamiennego domu
Roman Brandstaetter
postać: Beppo reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 lipca 2000 |
Żołnierz Chrystusa - Pawła z Tarsu opowieść o sobie samym
Marcin Witan
postać: Elimas reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 sierpnia 2000 |
Czarodziejska chwila
Jan Uličiansky
postać: Czary reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 września 2000 |
Komediantka
Władysław Reymont
postać: Stanisławski reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 września 2000 |
Komediantka
Władysław Reymont
postać: Stanisławki reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 października 2000 |
Komediantka
Władysław Reymont
postać: Stanisławski reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 października 2000 |
Ojciec Goriot
Honore de Balzac
forma twórczości: role reżyseria: Markiewicz Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 2000 |
Jasełka
Lucjan Rydel
postać: Kazimierz Wielki reżyseria: Jarski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 2000 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Kazimierz Wielki reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 2001 |
Rodzina Połanieckich
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 marca 2001 |
Rodzina Połanieckich
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 marca 2001 |
Rodzina Połanieckich
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 marca 2001 |
Rodzina Połanieckich
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 marca 2001 |
Rodzina Połanieckich
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 2001 |
Rozmowy
Ignacy Krasicki
forma twórczości: role reżyseria: Markiewicz Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 kwietnia 2001 |
Rodzina Połanieckich
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 kwietnia 2001 |
Mocarz
Stanisław Brzozowski
postać: Ksiądz reżyseria: Markiewicz Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lipca 2001 |
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz
postać: Kryspus reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 sierpnia 2001 |
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz
postać: Kryspus reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 sierpnia 2001 |
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz
postać: Kryspus reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 sierpnia 2001 |
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz
postać: Kryspus reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 stycznia 2002 |
Granica
Zofia Nałkowska
forma twórczości: role reżyseria: Markiewicz Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 marca 2002 |
Requiem dla gospodyni
Wiesław Myśliwski
postać: Emeryt reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 maja 2002 |
Requiem
Antonio Tabucchi
postać: Kopista reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 listopada 2002 |
Pociągi pod specjalnym nadzorem
Bohumil Hrabal
postać: Dziadek Miłosza reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 marca 2003 |
Sława i chwała
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Szyller reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 marca 2004 |
Amok
Stefan Zweig
postać: Pasażer okrętu reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 kwietnia 2004 |
Kronika wypadków miłosnych
Tadeusz Konwicki
postać: Nieznajomy reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 kwietnia 2004 |
Kronika wypadków miłosnych
Tadeusz Konwicki
postać: Nieznajoy reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 maja 2004 |
Kronika wypadków miłosnych
Tadeusz Konwicki
postać: Nieznajomy reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 maja 2004 |
Kronika wypadków miłosnych
Tadeusz Konwicki
postać: Nieznajomy reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 maja 2004 |
Jesiennym wieczorem
Gabriela Zapolska
postać: Ksiądz reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 czerwca 2004 |
Z legend dawnego Egiptu
Bolesław Prus
postać: Lekarz reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 2005 |
Sieroty po Katyniu
Zbigniew Jerzyna
postać: Syn 2 reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 listopada 2005 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Stary Poeta reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 maja 2006 |
Podróż poślubna
Sándor Márai
postać: Narrator reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 listopada 2006 |
Gdy ośmielamy się umierać
Krzysztof Zaleski
postać: Głos Wewnętrzny 1, Człowiek reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 grudnia 2006 |
Hala
Iwan Bunin
postać: Hański reżyseria: Gąsiorowski Jacek teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 lutego 2007 |
Czaadajew
Marian Sworzeń
postać: Książę reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lutego 2007 |
Ałe Głach
Ryszard Marek Groński
postać: Głos starego człowieka reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 marca 2007 |
Miejsce
Janusz Radogost Kowalczyk
postać: Jan Malicki reżyseria: Markiewicz Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 marca 2007 |
Wacława dzieje
Stefan Garczyński
postać: Stary spiskowiec reżyseria: Kolberger Krzysztof teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 lipca 2007 |
Rozmowy w Alei Zdrowia
Tadeusz Różewicz
postać: Bolesław Prus reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 lipca 2007 |
Rozmowy w Alei Zdrowia
Bolesław Prus, Tadeusz Różewicz
postać: Bolesław Prus reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 sierpnia 2007 |
Proszę, żeby nie zabijał...
Maciej Rosalak, Igor Sawin
postać: Edward Serwański reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 kwietnia 2008 |
Czytając List Jana Pawła II do artystów
Wacław Tkaczuk
forma twórczości: role reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lipca 2008 |
Lalek
Zbigniew Herbert
postać: Poeta reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lipca 2008 |
Lalek
Zbigniew Herbert
postać: Poeta reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 sierpnia 2008 |
Szeregowiec Horst
Jacek Snopkiewicz
postać: Bronisław reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 października 2008 |
Wina Agnieszki Jerych
Piotr Wojciechowski
postać: Matura reżyseria: Markiewicz Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 listopada 2008 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Hrabia reżyseria: Łysak Paweł teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 kwietnia 2009 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Starzec reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 2009 |
Cmentarze
Marek Hłasko
postać: Sąsiad 3 reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 maja 2012 |
Bezdech
Andrzej Bart
postać: Kerz reżyseria: Bart Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|