19 października 1969 |
Czarodziejski grosz
Władysław Gębik
postać: Trębacz reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
28 lutego 1970 |
Wódko, wódeczko
Jarecki Andrzej
forma twórczości: role reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
10 maja 1970 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Kasper reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
31 października 1970 |
Drewniaczek
Ludwik Świeżawski
postać: Knocik reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
15 stycznia 1971 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Laertes reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Sala im.Księcia Bogusława), Szczecin
|
30 kwietnia 1971 |
Cyd
Pierre Corneille
postać: Prologus reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Sala im.Księcia Bogusława), Szczecin
|
30 kwietnia 1971 |
Cyd
Pierre Corneille
postać: Don Sanszo reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Sala im.Księcia Bogusława), Szczecin
|
25 marca 1972 |
Sprawa Stanisława Brzozowskiego
Ireneusz Kasprzysiak, Tadeusz Malak
postać: Pierwszy reżyseria: Malak Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 maja 1972 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 maja 1972 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Eligiusz reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
18 lutego 1973 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Frejend reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
18 lutego 1973 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Młodzieniec z chóru reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
18 lutego 1973 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Wysocki reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 lipca 1973 |
Proces
Franz Kafka
postać: Członek sądu reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
26 października 1973 |
Hyde Park
Adam Kreczmar
postać: Kubuś reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 stycznia 1974 |
Noc listopadowa
Stanisław Wyspiański
postać: Student II reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 stycznia 1974 |
Noc listopadowa
Stanisław Wyspiański
postać: Porucznik Czechowski reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 stycznia 1974 |
Noc listopadowa
Stanisław Wyspiański
postać: Faust reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 lutego 1974 |
Kopeć
Janczarski Jacek
postać: Nowy reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 lutego 1974 |
Kopeć
Janczarski Jacek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
19 października 1975 |
Rozmowy przy wycinaniu lasu
Stanisław Tym
postać: Zyzol reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 grudnia 1975 |
Białe ogrody
Bohdan Urbankowski
postać: Aleksander Wołowski reżyseria: Próchnicka Romana teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 maja 1976 |
Małe kroki, wielkie kroki
Karpiński Maciej
postać: Zygmunt reżyseria: Karpiński Maciej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
5 lutego 1977 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Porucznik reżyseria: Prus Maciej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 czerwca 1977 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Upiór reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
16 stycznia 1978 |
Przeszłość - to dziś tylko cokolwiek dalej
.
postać: Pierwszy teatr: poza teatrem
|
13 kwietnia 1978 |
Czekając na Godota
Samuel Beckett
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Próchnicka Romana teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 kwietnia 1978 |
Czekając na Godota
Samuel Beckett
postać: Lucky reżyseria: Próchnicka Romana teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 stycznia 1979 |
Sen o Bezgrzesznej
Stefan Żeromski
postać: Gazeciarz reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 stycznia 1979 |
Sen o Bezgrzesznej
Stefan Żeromski
postać: Pan na balu reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 stycznia 1979 |
Sen o Bezgrzesznej
Stefan Żeromski
postać: Uczestnik obrzędu reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
31 marca 1979 |
Lot nad kukułczym gniazdem
Dale Wasserman
postać: Pielęgniarz Williams reżyseria: Zanussi Krzysztof teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 marca 1980 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Roman reżyseria: Stebnicka Marta teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 stycznia 1981 |
Śniadanie
Groński Ryszard Marek
postać: Brygadzista reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 stycznia 1981 |
Śniadanie
Groński Ryszard Marek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
1 czerwca 1981 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Melantios reżyseria: Lupa Krystian teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
19 czerwca 1981 |
Aktorzy Teatru Starego w scenach i monologach z "Hamleta"
William Shakespeare
postać: Marcellus reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 listopada 1981 |
Tragiczna historia Hamleta księcia Danii
William Shakespeare
postać: Bernardo reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
19 listopada 1983 |
Tam i z powrotem
Falk Feliks
postać: Miazga (gościnnie) reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
22 grudnia 1983 |
Rodzina Totów
István Örkény
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Czernecki Józef teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
22 grudnia 1983 |
Rodzina Totów
István Örkény
postać: Profesor Cipriani reżyseria: Czernecki Józef teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
23 listopada 1984 |
Urodziny Stanleya
Pinter Harold
postać: McCann reżyseria: Polony Anna teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 maja 1985 |
Miasto snu
Krystian Lupa
postać: AS reżyseria: Lupa Krystian teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 stycznia 1986 |
Termopile Polskie
Tadeusz Miciński
postać: Kościuszko reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
5 czerwca 1986 |
Dom, który zbudował Jonathan Swift
Grigorij Gorin
postać: Rudy Konstabl reżyseria: Weltschek Adolf teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
7 lutego 1987 |
Wiosna Narodów w Cichym Zakątku
Adolf Nowaczyński
postać: Ekielski reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 czerwca 1988 |
Albertusy i Komedia rybałtowska nowa z 1615 roku
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Fedorowicz Jerzy, Święch Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 czerwca 1988 |
Albertusy i Komedia rybałtowska nowa z 1615 roku
Anonim
forma twórczości: reżyseria teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 listopada 1989 |
Tęsknota za Frisco
Julian Tuwim
forma twórczości: reżyseria teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 grudnia 1989 |
Człowiek z marmuru – początek i koniec
Joanna Olczak-Ronikier
postać: Reżyser Jerry reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 grudnia 1989 |
Hamlet
William Shakespeare
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
31 grudnia 1990 |
Opera żebracza
John Gay
postać: Komediant reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 kwietnia 1995 |
Cud w Alabamie
William Gibson
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 października 1996 |
Toksyczni rodzice
Inka Dowlasz
postać: Gordon reżyseria: Dowlasz Inka teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 października 1998 |
Dziady cz. III. Cela Konrada
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Kos Łukasz, Wrona Marek teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 października 1998 |
Dziady cz. III. Cela Konrada
Adam Mickiewicz
postać: Kapral reżyseria: Kos Łukasz, Wrona Marek teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1998 |
Bici biją
Inka Dowlasz
postać: Ojciec Tadeusza reżyseria: Dowlasz Inka teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 grudnia 1999 |
Tajemnica Bożego Narodzenia
Jostein Gaarder
postać: Kwiaciarz Jan reżyseria: Dowlasz Inka teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 grudnia 1999 |
Tajemnica Bożego Narodzenia
Jostein Gaarder
postać: Biskup Mikołaj z Myrry reżyseria: Dowlasz Inka teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
13 stycznia 2000 |
Pan Paweł
Tankred Dorst
postać: Schawarzbeck reżyseria: Szydłowski Bartosz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 maja 2000 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Gospodarz reżyseria: Sroka Adam teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 października 2000 |
Sparkleshark (Błysk rekina)
Philip Ridley
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 października 2001 |
Odlot
Inka Dowlasz
postać: Ojciec Leon reżyseria: Dowlasz Inka teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 lutego 2002 |
Prywatna klinika
John Chapman, Dave Freeman
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
31 maja 2002 |
Póki piłka w grze
Thomas Brussig
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
31 maja 2002 |
Póki piłka w grze
Thomas Brussig
forma twórczości: role reżyseria: Fedorowicz Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 grudnia 2002 |
Obudź się (Minnesota blues)
Arkadiusz Jakubik
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 stycznia 2003 |
Prywatna klinika
John Chapman, Dave Freeman
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
5 lipca 2003 |
Życie: trzy wersje
Yasmina Reza
postać: Hubert Finidori reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
8 maja 2004 |
Biznes
John Chapman, Jeremy Lloyd
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 października 2004 |
Antygona w Nowym Jorku
Janusz Głowacki
postać: Policjant reżyseria: Szalsza Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 lutego 2005 |
Proces
Franz Kafka
postać: Nadzorca reżyseria: Obara Tomasz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
26 marca 2005 |
Przez tę ziemię przeszedł Pan
Pawluśkiewicz Jan Kanty
forma twórczości: reżyseria teatr: przedstawienie impresaryjne
|
12 maja 2005 |
Piątka gorszej szansy
Marcin Perzanowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 września 2006 |
Pyza na polskich dróżkach
Hanna Januszewska
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 stycznia 2007 |
Biznes
John Chapman, Jeremy Lloyd
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
29 maja 2010 |
Pyza za Wielką Wodą
Alicja Górny, Mirosław Klotzer
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 lutego 2011 |
Mechaniczna pomarańcza
Antony Burgess
postać: Minister reżyseria: Bunsch Jacek teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|